Poliitika

Õiguskomisjoni juht Karilaid: Poolamets ise otsustab, kuidas komisjoni juhtida (19)

Marvel Riik, 11. jaanuar 2021 17:56
Jaanus Karilaid.Foto: Alar Truu
„Oluline on teada, et riigikogu juhatus ega üksikute fraktsioonide arvamus ei ole komisjonide töös määrav,“ kostis õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid kriitikale, et põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets vilistab riigikogu töö- ja kodukorra seadusele.

Võimuliit ja opositsioon peab parlamentaarset võitlust selle üle, kas põhiseaduskomisjoni esimehel Anti Poolametsal oli õigus siduda opositsiooni tuhanded muudatusettepanekud viieks kimbuks, et hoida ära ajaviivitus, mis tuleneks kõikide ettepanekute tutvustamisest ja põhjendamisest.

Samal teemal

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid, kes ise juhib riigikogus õiguskomisjoni, ütles, et komisjoni juhtimine on puhtalt esimehe töökorralduslik küsimus. „Komisjoni töö korraldamine toimub vastavalt praktikas kujunenud olukorrale selliselt, et oleks tagatud eelnõude menetlemine komisjoni enamusele sobivas tempos ja viisil,“ selgitas Karilaid. Ta viitab riigikogu töö- ja kodukorra seaduse paragrahvile 38, mis ütleb, et komisjon otsustab kõiki küsimusi poolthäälte enamusega.

„Seega, kui komisjoni liikmete enamus ei soovi kuulata asjakohatuid ja lausa põhiseadusega vastuolus olevaid ettepanekuid, siis nii ka otsustatakse ja kõik on seadusega kooskõlas.“

Ettepanekute juures mõistab Karilaid eriti hukka Reformierakonna mõtted panna rahvahääletusele küsimused, kas Eesti peaks väljuma NATOst ja Euroopa Liidust.

„Kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas väitis ajakirjanikele, et ta ei olnud teadlik oma fraktsiooni liikmete referendumiettepanekust liita Eesti Venemaaga, siis jättis ta mainimata, et on koos Kalle Laanetiga alla kirjutanud ettepanekutele panna rahvahääletusele Eesti väljaviimine NATOst ja Euroopa Liidust,“ värskendas Karilaid oravate esimehe mälu pressiteates. „Oma võimuihas ja poliitilises mängurluses on reformierakondlased unustanud palju olulist. Reformierakond on tõstnud käe Eesti vabariigi põhiseaduse vastu ning kahjustatud on Eesti rahvusvahelist mainet ja omariikluse alustalasid.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee