Seisukoht

Seisukoht | Koondises peavad olema parimad (3)

Kaarel Täll, sporditoimetuse juhataja, 11. jaanuar 2021 18:47
Norbert Hurt on korraga jalgpallikoondise abitreener ja FC Flora spordidirektorFoto: Laura Oks
Koondisesse peavad kuuluma oma ala parimad. Jalgpall pole siin mingisugune erand, kuigi tundub, et bosside hulgas levib teistmoodi arvamus.

Eesti vutikoondise peatreeneriks määrati aasta alguses šveitslane Thomas Häberli ja tema esimene treeningmäng toimub teisipäeval Hispaanias, vastaseks Ungari suurklubi Ferencvaros. Mängu tulemus pole vast kõige tähtsam, peaasi, et uus kooslus saaks veidi koostööd harjutada.

Häberli olukord on matši eel aga üllatavalt niru. Kui tuleb uus treener, siis oodatakse tavaliselt ära esimesed tähtsamad matšid, et hinnanguid anda. Nüüd aga mõjutab härra esmamuljet eelmisel nädalal laiali saadetud nimekiri mängijatest, kes kutsuti Marbella laagrisse. See nimekiri ei olnud loogiline. Tema selgitused esmaspäevasel pressikonverentsil liigitusid hämamise kategooriasse.

Suur hulk jalgpallureid, treenereid ja fänne on hämmingus. Mängijad, olgu nad valikus sees või mitte, näevad, et oskuste ja taseme alusel ei pruugi koondisesse pääseda. Mille alusel siis valitakse? Ei tea. Samamoodi vaatavad asjale ka päris noored kutid, kes alles unistavad vutikarjäärist. Nad mõtisklevad, kas sellest piisaks, et tõused omal positsioonil Eesti tippu? Praegu jäävad otsad lahtiseks.

Võimalik, et Häberlist saab Eesti ajaloo edukaim välistreener, mis oleks ju tore, aga esimese käiguna välja käidud mängijate nimekiri oli korralik äpardus, millel on selgelt FC Flora jalgpalliklubi spordidirektori ehk Norbert Hurda nägu.