Maailm

VIDEO | Kapitooliumi piiramisel osalenud protestija sattus lennukeelu tõttu paanikasse (2)

Toimetas Aare Kartau, 11. jaanuar 2021 13:34
President Trumpi tulihingelised fännid ründamas USA parlamendihoonet. Foto on illustreeriv. Foto: Reuters/Scanpix
Pealinn Washingtoni ja ka ülejäänud USA korrakaitseorganid otsivad jätkuvalt 6. jaanuaril toimunud Kapitooliumi piiramises osalenuid. Nüüd on olukord jõudnud sinnamaani, et paljud siseriiklikeks terroristideks nimetatud tegelased saavad teada, et nende nimed on lisatud ajutiselt ka lennukeeluga isikute nimekirja.

Möödunud nädalal teatas USA stjuardesside ühendus (APFA), et Kapitooliumi ründajad peaksid saama toimunu taustal lennukeelu. 17 lennuliini töötajaid hõlmav ühendus mõistis pealinnas toimunu hukka ja arvas, et märulis osalejatel ei peaks tekkima taas võimalust vähemalt Washington DCsse lennata. APFA presidendi teatel ohustavad agressiivsed ja ebaviisakad protestijad ka lennupersonali.

Riikliku lennuameti juht Steve Dickson teatas laupäeval, et pärast Kapitooliumi rünnakut on (eriti Washingtoni lennujaamades) sagenenud juhtumid, kus pardale saabuvad inimesed, kes keelduvad kandmast maske ega allu lennupersonali korraldustele. Need inimesed tõstetakse lennukilt maha. Viimastel päevadel on hakatud Kapitooliumi piiramises osalejatele kehtestama ka lennukeelde – vähemalt juhtumi uurimise ajaks. Sotsiaalmeedias levib video pisarate äärel olevast mehest, keda ei lubatud pardale.

„Ah nii nad meile teevadki. Nad lõid mind lennukist välja. Nad nimetasid mind pagana terroristiks ja nad tahavad mu elu rikkuda!“ sõnas lennukeelu saanud tegelane. Paanikas mehe kõrvale saabus ka naine, kes palus tal rahuneda ja mainis, et ka ta ise löödi varem lennukist välja. 

„Siseriikliku terrorirünnaku väidetavad toimepanijad, kelle FBI on tuvastanud, tuleb vastutusele võtta,“ mainis Esindajatekoja sisejulgeoleku komisjoni esimees Bennie Thompson. Ametivõimud on juba sooritanud arvukalt arreteerimisi, millele aitavad kaasa sotsiaalmeedias postitatud fotod ja avalikes paikades asuvate valvekaamerate videosalvestused. 

Samal teemal

06.01.2022
ÕL ARHIIV | KAPITOOLIUMI RÜNDAJATE VÄLIMÄÄRAJA: kes on liidriomadustega Šamaan, kes häbenev Ämblikmees?
06.01.2022
ÕL ARHIIV | AJALOOLISED RÜNNAKUD WASHINGTONILE: britid, vaimuhaige ja radikaalid
10.01.2021
Kapitooliumi tunginud sarvilisele ja lebotajale esitati süüdistus
08.01.2021
BLOGI | MÄRUL WASHINGTONIS: Trump ei plaani minna Bideni ametisse vannutamise tseremooniale