Eesti uudised

Mari-Anne Härma: maski kandmisest ei pääse enne, kuni meil on piisavalt palju inimesi vaktsineeritud (39)

Toimetas Hindrek Pärg, 11. jaanuar 2021 09:08
MARI-ANNE HÄRMAFoto: Tiina Kõrtsini
Praegu on liiga vara öelda, et vaktsineeritu ei pea kandma maski ning ka koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimesed võivad endiselt ise nakatuda, aga nende haigus ei arene nii kaugele ja kulgeb tõenäoliselt kergemalt ja vähemate sümptomitega, rääkis terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma "Terevisioonis". 

Härma sõnul võib vaktsineeritu nakkust edasi kanda ning praeguses olukorras, kus riskirühmad on Eestis veel vaktsineerimata, tasub vaktsiini saanud inimestel endiselt kanda maski, kuni me teame, et riskirühmad on kaitstud. Alles seejärel saab maskikandmistega lõdvemaks minna, selgitas Härma.

Samal teemal

"Kui oleme vaktsiini saanud, siis me käitume täpselt samamoodi edasi, nagu me praegu oleme käitunud, senikaua, kuni meil on teadmine, et meie riskirühmad on vaktsineeritud. Kanname tööl maski, kanname avalikes ruumides, kus meil on tihedad kokkupuuted, kanname patsientidega maski. Kanname seni, kuni teine laine saab läbi ehk meil on piisavalt vaktsineeritud inimesi, seni me jätkame neid kõiki häid tavasid, mis me oleme praegu õppinud," rääkis Härma. 

Tema kinnitusel vaktsineeritakse ka need inimesed, kes on varem COVID-19 läbi põdenud, kuna pole teada, kui kauaks läbipõdemine immuunsuse annab, aga seda ei tehta esmajärjekorras.

Seni vaktsineeritud on raporteerinud kõrvaltoimetest, mis on vaktsineerimise puhul tavapärased, näiteks süstekoha punetus, väsimus jne. Mingitest erakordsetest kõrvaltoimetest Härm kinnitusel teateid pole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee