Krimi

Eesti peab USA-le välja andma IT-ärimehe (2)

Siim Randla, 11. jaanuar 2021 06:26
Foto: Teet Malsroos
Tallinna ringkonnakohus tühistas halduskohtu otsuse, millega väidetavalt arvutiviiruste krüpteerimisega tegelnud IT-ärimeest Pavel Tsurkanit ei antud välja USA võimudele, viidates muuhulgas koroonapandeemiale.

Kahtlustuse järgi tegeles Pavel Tsurkan arvutiviiruste krüpteerimisega, selleks pidas ta koos äripartner Oleg Koshkiniga ülal tasulist veebiteenust Crypt4U, on kirjutanud Eesti Ekspress. Krüpteeritud arvutiviirusi kasutasid omakorda küberkurjategijad, kes sokutasid nakatatud pahavara salaja mitmetesse arvutivõrkudesse.

Tsurkani kaitsja Eve Fink vaidlustas läinud aastal Tallinna halduskohtus valitsuse otsuse, millega Tsurkan USA-le välja antakse. Väljaandmisest oleks tulnud keelduda põhjusel, et Covid-19 levik USA-s kujutab endast reaalset ohtu kaebaja elule ja tervisele, seisis kaebuses. Halduskohus tühistas valitsuse korralduse. Valitsus esitas apellatsioonkaebuse ja läinud aasta lõpul  rahuldas Tallinna ringkonnakohus selle. Ringkonnakohus märkis ka, et kaebaja terviseseisund koosmõjus Covid-19 pandeemiaga ei olnud asjaoluks, mis saanuks välistada isiku väljaandmise USA-le.

Samal teemal

26.10.2020
Kohus tühistas koroonaohu tõttu ärimehe USA-le väljaandmise
21.10.2020
Küberkuriteos süüdistatava eestlase sõnul võrduks tema väljaandmine USA-le surmanuhtlusega
14.10.2020
Eesti IT-ärimees vaidlustas kohtus enda USA-le väljaandmise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee