Maailm

RÄNK LENNUÕNNETUS INDONEESIAS: hukkus rohkem kui 60 inimest 

Tõnis Erilaid, 10. jaanuar 2021 18:48
MEREVÄETUUKRID: Lennuk tuuakse tükk-tükilt pinnale.Foto: AFP/Scanpix
Odavlennufirma Sriwijaya Boeing 737-500 tõusis laupäeval kell 14.36 kohaliku aja järgi 62 inimesega pardal Jakarta Soekarno-Hatta rahvusvahelisest lennujaamast  õhku tund aega kavakohasest hiljem, suundudes lennule SJY182 Pontianakki Borneol. Mõni minut hiljem kadus lennuk Jaava mere kohale jõudnult hädasignaali andmata radariekraanilt, olles vähem kui minutiga langenud lennukõrguselt rohkem kui 3000 meetrit allapoole.

Ilm ei olnud õnnetuse ajal just kiita. Sadas ägedalt vihma ja nähtavus ei pruukinud olla hea, mis panigi õhkutõusmisega viivitama. Eile ei olnud küll veel kindel, kas halb ilm oli peamine põhjus, miks lennuk ootamatult merre kukkus. Katastroofipaiga läheduses Lanhangi ja Laki saarekeste vahel põhja pool Jakartat olnud kalurid kirjeldasid, et nad kuulsid taevast vähemalt ühte pauku, nägid, kuidas merre langes välguna mingi tohutu ese, ning hetk hiljem märkasid oma paatide juures õlilaiku, milles hulpis mingi kohver, päästeveste ja teksapükste küljest rebenenud riidetükk. Naabersaarel rannas olnud inimeste väitel oli lennuõnnetuse ajal kuulda kaht plahvatust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.01.2021
GALERII JA VIDEO | Indoneesias kadunuks jäänud reisilennuk: leitud on inimsäilmeid, tükke lennukist ja teada on musta kasti asukoht

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee