Maailm

Teadlane: Rootsi uus pandeemiaseadus ei kõlba (1)

Ohtuleht.ee, 10. jaanuar 2021 22:01
Tühi kaubanduskeskus pühapäeval Göteboris.Foto: AFP/Scanpix
Pühapäeval sai Rootsi uue pandeemiaseaduse, mis andis valitsusele õiguse sulgeda kaubanduskeskusi, spaasid, spordisaale jms või piirata nende külastajate arvu või lahtiolekuaega.

Poes või baaris peab olema iga külastaja tarvis 10 ruutmeetrit põrandapinda ning tublisti kärbiti siseruumides peetavatele üritustele lubatavate inimeste hulka.

Samal teemal

Göteborgi ülikooli kliinilise bakerioloogia professor Agnes Wold ütleb, et selliseid piiranguid tehakse teisteski riikides, kuid pole näha, et näiteks kaupluste sulgemine kuidagi vähendaks koroonaviiruse levikut, toetades Rootsi rahvaterviseameti juhi Johan Carlsoni samasugust arvamust.

Samas Stockholmi Karolinska instituudi professor Joakin Dillner usub, et piirangud võivad ehk tõesti vähendada koroonatõve levikut.

Samal ajal keelasid keelasid Norra võimud kaheks nädalaks igasuguse alkoholimüügi baarides ja restoranides. Paljude Oslo söögiasutuste uksel on nüüd vabandavad sildid: „Olime sunnitud uksed sulgema, kuid loodame varsti jälle kohtuda, kui õnnelikumad ajad tulevad!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee