Maailm

Pakistanis jättis elektrikatkestus miljonid inimesed pimedusse (1)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 10. jaanuar 2021 14:31
Pakistanis toimunud elektrikatkestus. Foto: AFP/Scanpix
Pakistanis oli laupäeval ülekandesüsteemi rikke tõttu riiklik elektrivõrk häiritud. Miljonite inimeste kodud jäid pimedusse. 

"Üleriigilise elektrikatkestuse on põhjustanud jõuülekandesüsteemi järsk langus," ütles Pakistani minister Omar Ayub Khan Twitteris ja palus inimestel jääda rahulikuks.

Tegu on Pakistani riigi kõige laiaulatuslikuma voolukatkestusega.. 2015. aastal toimunud elektrikatkestuses jäi vooluta umbes 80% riigist.

Energeetikaministeerium teatas avalduses, et esialgse aruande kohaselt oli Pakistani Lõuna-Sindi provintsis asuvas Guddu soojuselektrijaamas esinenud rike, mis põhjustas kogu riigi elektrijaamade seiskamise.

Pealtnägijate sõnul olid Karachi bensiinijaamades pikad järjekorrad, sest inimesed tormasid kodugeneraatoritele bensiini ostma. "Ma lahkusin oma kodust, arvates, et ainult meie majas pole elektrit, kuid siis nägin kõikjal pimedust. Olin šokeeritud," ütles kohalik Shakil Ahmed.

Pakistanis püütakse järk-järgult eri piirkondades elekter taastada, kuid suurima linna Karachi osadel aladel pole endiselt elektrit. Suuremas osas riigist on siiski olukord taastunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee