Maailm

Kapitooliumi tunginud sarvilisele ja lebotajale esitati süüdistus (7)

Toimetas Carolin Liis Tamm, Greete Kõrvits, Aare Kartau, 10. jaanuar 2021 12:53
Jacob Anthony Chansley nimetab end QAnoni šamaaniks.Foto: Reuters/Scanpix
Nädalavahetus oli FBI-le kiire aeg. Mitu USA Kapitooliumile tormijooksu korraldanud Trumpi toetajat arreteeriti. Nende seas ka netimeemides kuulsaks saanud sarvik ja esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi laua ääres istet võtnud meesterahvas. Arreteerimistele aitavad kaasa mõtlematult sotsiaalmeediasse postitatud fotod ja hoones asunud valvekaamerate videosalvestused. 

Jake Angeli nime all tuntud Jacob Anthony Chansley'le esitati süüdistus teadlikult ilma loata hoones viibimises, vägivaldses sissetungis, korrarikkumises ja korralageduse tekitamises Kapitooliumis, vahendab BBC. Chansley, kes nimetab end QAnoni šamaaniks, on mees, keda meedias avaldatud fotodel võis näha sarvilise karusnahast mütsi, punasinivalge näomaalingu, palja ülakehaga ja pruunides pükstes. Tal oli kaasas oda, mille külge oli seotud USA lipp. Chansley ise  ütles, et ta pole midagi valesti teinud ning et tema poolt on tõde ja Jumal.

Politsei pidas kinni ka Floridast pärit pikanäpumehe, kes tassis spiikri kõnepulti ja lehvitas entusiastlikult kaamerasse. 36aastast Adam Johnsonit süüdistatakse valitsuse vara varguses ja vägivaldses sisenemises.

Samuti panid korravalvurid nädalavahetusel käed raudu 60aastasel Richard Barnettil, kellest klõpsati kuulsaks saanud foto, kus too, jalad laual, spiiker Nancy Pelosi tööpostil lösutab. Peale selle varastas Barnett Pelosi laualt ühe ümbriku (pildil) – kuigi mees väitis ise, et see polnud vargus, sest ta jättis naisele kirja eest 25sendise mündi. Ta lisas, et jättis spiikrile ka omalt poolt kirjakese. Selle sisu olevat ropp.

Foto: EPA/Scanpix

Samal teemal

Lennukeeluga möllaja sattus paanikasse

Olukord jõudnud sinnamaani, et paljud siseriiklikeks terroristideks nimetatud tegelased saavad teada, et nende nimed on lisatud ajutise lennukeeluga isikute nimekirja. USA stjuardesside ühenduse teatel ohustavad agressiivsed ja ebaviisakad protestijad ka lennupersonali.

Riikliku lennuameti juht Steve Dickson teatas laupäeval, et pärast Kapitooliumi rünnakut on (eriti Washingtoni lennujaamades) sagenenud juhtumid, kus pardale saabuvad inimesed, kes keelduvad kandmast maski ega allu personali korraldustele. Need inimesed tõstetakse lennukilt maha. Viimastel päevadel on Kapitooliumi piiramises osalejatele hakatud kehtestama ka lennukeelde – vähemalt juhtumi uurimise ajaks. Sotsiaalmeedias levib video pisarate äärel olevast mehest, keda ei lubatud pardale.

„Ah et nii nad meile teevadki! Nad lõid mind lennukist välja. Nad nimetasid mind pagana terroristiks ja tahavad mu elu ära rikkuda!“ kurtis lennukeelu saanud tegelane. Paanikas mehe kõrvale saabus naine, kes palus tal rahuneda ja mainis, et ka tema löödi varem lennukist välja. 

Samal teemal

06.01.2022
ÕL ARHIIV | AJALOOLISED RÜNNAKUD WASHINGTONILE: britid, vaimuhaige ja radikaalid
11.01.2021
VIDEO | Kapitooliumi piiramisel osalenud protestija sattus lennukeelu tõttu paanikasse
10.01.2021
VIDEO | USA mäesuusataja kaotas kukkumise tagajärjel ajutiselt teadvuse
08.01.2021
BLOGI | MÄRUL WASHINGTONIS: Trump ei plaani minna Bideni ametisse vannutamise tseremooniale