Maailm

Täiendatud kell 12.00!

GALERII JA VIDEO | Indoneesias kadunuks jäänud reisilennuk: leitud on inimsäilmeid, tükke lennukist ja teada on musta kasti asukoht (7)

Toimetas Keit Paju, 10. jaanuar 2021 12:00
Päästetöötajad on merest leidnud esemeid, mis tõenäoliselt pärinevad merre kukkunud lennukist. Foto: Reuters/Scanpix
Indoneesias kadunuks jäänud reisilennuk kukkus merre. Kohaliku mereväe ametniku sõnul on neil teada lennukivraki ja musta kasti asukoht. Merest on leitud tükke lennukist, inimsäilmeid ja reisijatele kuulunud esemeid. Radarilt kadunud lennuki pardal oli esialgse info kohaselt 62 inimest. 

BBC andmeil on lennukivraki kohal kümme laeva ja otsingutega tegelevad sukeldujad. Lisaks on kaasatud ka neli lennukit.  

Väidetavalt on kindlaks tehtud ka lennuki musta kasti asukoht.

Merest on leitud usutavasti tükke, mis pärinevad lennuki küljest. Uurijateni on jõudnud ka inimsäilmed ja tõenäoliselt reisijatele kuulunud esemeid.

"Meil on koordinaadid, mis on juba edastatud mereväe alustele selles piirkonnas," vahendas mereväe ametnik Abdul Rasyid laupäeval portaalile Mirror.

Indoneesia transpordiministeeriumi pressiesindaja sõnul kaotasid nad laupäeval kohaliku aja järgi kell 14.40 kontakti Sriwija Airlinesi lennukiga.

BBC andmeil on lennuki pardal 62 inimest, sealhulgas viis last ja beebi.

Lend kadus radaritelt peatselt pärast õhkutõusmist ning kaotas rohkem kui 10 000 jalga kõrgust vähem kui minuti jooksul, teatab FlightRadar 24. Lennuk jäi kadunuks Jaava mere kohal.

Lennuk oli teel Lääne-Kalimantanises asuvasse Pontianakki. Indoneesia transpordiministeeriumi pressiesindaja ütles, et nad jagavad niipea informatsiooni, kui lennuki otsimises on edasiminekuid.

Mirror vahendab, et kohalik kalamees oli leidnud tõenäoliselt radarilt kadunud lennukilt pärinevaid esemeid: jupike metalli, kaablit ja tükk kellegi teksapükstest.

Kohalik kalamees Solihin väidab, et oli õnnetuse tunnistajaks, kui lennuk nende laeva lähedal nagu välk merre sööstis ja seal plahvatas. Kalamehe sõnul otsustas nende kapten laevaga pärast nähtut tagasi sadamasse pöörduda. 

FlightRadar jagab infot ka lennuki kohta: tegu on Boeing 737-500 tüüpi klassikalise lennukiga, mille registreerimisnumber on PK-CLC (MSN 27323). Lennuki esimene lend toimus 1994. aasta mais ehk lennuk on 26 aastat vana.

2018. aastal kukkus sama tüüpi lennuk Jaava merre Jakarta lähedal peagi pärast õhkutõusmist. Kõik pardal olnud 189 reisijat ning meeskond surid. Boeing 737-500 tüüpi lennukid kuulusid näiteks ka meie oma lennufirma Estonian Air lennuparki.

Reisijate lähedased on ärevalt oodanud nii Pontianaki lennujaamas kui ka Jakarta Soekarno-Hatta rahvusvahelises lennujaamas. "Mul on lennul neli pereliiget - minu naine ja mu kolm last," ütles Yaman Zai ajakirjanikele läbi pisarate. "[Mu naine] saatis mulle täna pildi beebist ... Kuidas mu süda ei saaks olla rebitud tükkideks?" rääkis Zai BBC-le.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee