Poliitika

Venemaaga liitumise eelnõu esitanud Ants Laaneots: see oli provokatiivne meie poolt ja ma arvan, et jumala õigesti tehtud! (426)

Keit Paju, 9. jaanuar 2021 11:59
Ants LaaneotsFoto: Arno Saar
Välisminister Urmas Reinsalu väljendab ühismeedias imestust kolme Reformierakondlase eelnõu kohta, mille kohaselt võiks viia Eestis läbi rahvahääletus Eesti kuulumise Venemaa koosseisu kohta. Üks eelnõu esitajatest, endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots, ütleb, et ettepanek tehti pila eesmärgil.

“Me tegime lihtsalt pilaettepanekud. Neid on kuskil 3000-4000 kokku, et see EKRE jama maandada,” selgitab ta. Laaneots nimetab EKRE käitumist tsirkuseks, et nad praegusel ajal abielureferendumi teemat üritavad läbi suruda.

Reinsalu süüdistab Laaneotsa ning kahte teist tema erakonnakaaslast, Urmas Kruuset ja Jüri Jaansoni sellise ettepaneku tegemisega ametivande ja põhiseadusliku korra rikkumises. "Meie riiklus, meie vabariik ei saa lubada endale pretsedenti, et sellise ettepaneku isegi formaalne arutamine oleks mingisuguse formalistliku tõlgenduse järgi põhiseaduspärane. Kui arulage, mälutu või küüniline oma riigi suhtes saab olla sellist ettepanekut tehes?" pärib Reinsalu.

Laaneotsa aga Reinsalu süüdistused ei huvita. “See on tema asi. Ta võib rääkida, mis iganes. Mind ei koti üldse. Reinsalu on paras… mis temast ikka rääkida,” ütleb ta.

Laaneots rõhutab veelkord, et ettepanek panna rahvahääletusele Venemaaga liitumine, on pila, ning nad tegid selle teadmisega, et sellest nagunii midagi ei saa. “See oli meie muudatusettepanek referendumile, me tahtsime pila teha. Seal on vastus ainult jah või ei, ega meie seda ei tee, meie küsime.”

“See pidi referendumile minema, vaevalt, et EKRE ja koalitsioon seda läbi lasevad. Las nemad vastavad siis! Kas see Venemaa küsimus on nende jaoks jah või ei. See on täiesti provokatiivne meie poolt ja ma arvan, et jumala õigesti tehtud!” kiidab Laaneots ennast ja kolleege Reformierakonnast.

Vastuseks küsimusele, et kas Laaneots ei leia, et tema kui endise kaitseväe juhataja poolt on sellise ettepaneku tegemine siiski kohatu, vastab ta: “Te tahate midagi kirjutada, te olete intriigide peal väljas, ma tean hästi. Küsimus on praegu selles, kuidas see rahvahääletuse küsimus esitatud on. Rõhutan veelkord, see on vastus referendumi küsimusele “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks. Vastata saab ainult jah või ei.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee