Poliitika

Martin Helme presidendiga kohtuma ei lähe: päris hea huumor, et ühiskonna esilõhestaja tuleb õpetama sildade ehitamist (128)

Toimetas Keit Paju, 9. jaanuar 2021 11:41
Martin HelmeFoto: Martin Ahven
President Kersti Kaljulaid teatas, et tahab järgmisel nädalal kohtuda kõikide parlamendierakondade ja riigikogu fraktsioonide juhtidega, et arutada tekkinud poliitilist olukorda ning erakondade koostöövõimet. EKRE juht Martin Helme saadab presidendi kutse pikalt.

"Mulle laekus eelmisel nädalal kutse kohtuda Kersti Kaljulaidiga, et "arutada alanud poliitika-aastat". Seda on ikka tehtud, leppisime aja kokku. Täna tuli aga Kaljulaidi Facebookist teade, et kohtumise tegelik eesmärk on parteijuhte korrale kutsuda, loengut lugeda vähemuste teemal ja anda suuniseid, kuidas ühiskonna lõhestamine lõpetada. Päris hea huumor, ühiskonna esilõhestaja tuleb õpetama sildade ehitamist," kirjutab ta ühismeedias.

"Poliitilise kultuurituse üks agressiivsemaid ja aktiivsemaid aktiviste kujutab ette, et tal on midagi rääkida päris poliitikutele kuidas käituda, et rahvas saaks nende üle uhke olla. Ebaadekvaatsusel on nägu ja nimi, tõepoolest," lisab ta.

Muuhulgas teeb Helme postituses torke Õhtulehe suunas, kes Kaljulaidi teate kohtumise kohta "vaibale kutsumisena" pealkirjastas.

"Üks ebakvaliteetväljaanne annab selle lugejale edasi nii, et meid, parteijuhte, on vaibale kutsutud. Kadriorus on päris kenad vaibad küll. Ma olen neid juba näinud ja ootan kannatamatult, et saaks sügisel need kokku rullida, kui Kaljulaidi ametiaeg lõppeb," põrutab Helme.

"Mulle ei sobi, kui mind kutsutakse kohtumisele ühe põhjendusega, pärast tuleb aga välja, et kohtumisel oli hoopis teine eesmärk. Tühistasin meie kohtumise, ütlesin referendile, et uut aega otsida pole vaja," ütleb ta.

Samal teemal

09.01.2021
Kaljulaidile aitab põhiseaduskomisjoni kemplemisest: president kutsub järgmisel nädalal kõik erakonnajuhid vaibale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee