Maailm

MILJONID LUKU TAGA: koroonahirmus Hiina sulges kaks linna (2)

Ohtuleht.ee, 8. jaanuar 2021 21:19
TESTIMINE TÄIES HOOS: Shijiazhuangis töötavad koroonatestijad.Foto: SIPA/Scanpix
Hebei provintsi Shijiazhuangi ja Xingtai linna elanikud peavad oma aastavahetuse eel kodudes kinni istuma ja masstestimise järjekorda ootama. Hiina võimude sõnul sai Shijiazhuangis alguse uus koroonakolle.

11 miljoni elanikuga Shijiazhuangis ja ligi 8 miljoni elanikuga Xingtais toimub masstestimine. Neljapäevast ei tohi Shijiazhuangi elanikud linnast lahkuda, samuti on linnas sees keelatud kõik rahvakogunemised. Koolid on suletud.

Hiina koroonastatistikasse tasub ehk suhtuda teatud ettevaatlikkusega, nii pole välistatud, et numbrid võivad ametlikult avaldatust suuremad olla. Võimalik, et Shijiazhuangi sulgemine on ka ennatlik meede peagi saabuvale Hiina aastavahetusele mõeldes, mil hiinlased reisivad, kaugel elavaid sugulasi külastavad jne. CNN kirjutab, et kuigi möödunud aastal pani valitsus kaks päeva enne aastavahetust lukku Wuhani linna, olid paljud elanikud jõudnud selleks ajaks juba Wuhanist välja reisida. Sel aastal kehtestas valitsus reisimiskeelu paljudele valitsusametnikele ja riigile kuuluvate firmade töötajatele. Nemad tohivad aastavahetuseks peresid külastada ainult eriloa alusel.

Riigi häälekanalid süüdistavad levikus pereüritusi, matuseid, pulmi ning toob eriti suure süüdlasena esile religioossed sündmused. Selle taustal võib mainida, et viimastel aastatel on koduseinte vahel või salaja toimuvad usuüritused Hiina võimudele silma hakanud jääma, mis päädib usumeeste vahistamise ja kirikute sulgemisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee