Maailm

Trump ei plaani Bideni tseremooniale minna 

Greete Kõrvits, 8. jaanuar 2021 20:28
2017. aasta 20. jaanuaril õnnitles president Obama uut riigipead.Foto: Reuters/Scanpix
USA president Trump andis Twitteri vahendusel teada („kõigile neile, kes küsivad“), et tema ei kavatse järgmise presidendi Joe Bideni ametisse vannutamise tseremoonial osaleda. Pärast seda, kui Twitter tema lühikest aega blokeeritud konto taas aktiveeris, laadis Trump sinna üles video, milles mõistis kolmapäeval Kapitooliumis toimunud laamendamise hukka.

„USA on seaduse ja korra riik. Kapitooliumisse tunginud meeleavaldajad on häbistanud Ameerika demokraatia kantsi,“ ütles Trump seekordses pöördumises, mis on tõeline kannapööre võrreldes kolmapäevase videoga. Siis ütles ta: „Me armastame teid. Te olete erilised!“ ning nimetas sissetungijaid patriootideks.

Trump tunnistab seekordses pöördumises ka tõsiasja, et tema ametiaeg saab läbi ning lubab töötada selle nimel, et koha üleandmine mööduks viperusteta ja rahulikult. Bideni tseremoonial ta vastupidiselt traditsioonidele siiski osaleda ei kavatse. Biden sõnas reedel toimunud pressikonverentsil, et see, et president Trump ei peaks üritusele tulema, on üks väheseid asju, mille osas nad ühel meelel on. Ta avaldas arvamust, et nii on parem.

Asepresident Mike Pence kavatseb Valge Maja töötajate sõnul tseremooniale kohale minna. Praegu ootab ta selleks Bideni kutset.

Tseremoonia toimub 20. jaanuaril Kapitooliumimäel.

Samal teemal

08.00.2021
ÜHE AJASTU LÕPP: Donald Trumpi ametiaja lõpetasid laamendamine ja surmad