Maailm

ÕL ARHIIV | AJALOOLISED RÜNNAKUD WASHINGTONILE: britid, vaimuhaige ja radikaalid 

Juhan Mellik, 6. jaanuar 2022 09:59
LASUD SAALIS: Puerto Rico rahvuslased pärast arreteerimist. Lolita Lebron (vasakul) väitis, et tema tulistas kõigest lage.Foto: Vida Press

Kohe-kohe tabab Ameerikat inimsööjate invasioon! See on ilmselt kõige värvikam ettekääne, millega on põhjendatud rünnakut Washingtonis asuvale Kapitooliumile. USA kongressi väärikas hoone on oma ajaloos langenud nii tuleroaks kui ka sihtmärgiks iga masti äärmuslastele.

Täpselt aasta tagasi tungisid president Donald Trumpi pooldajad USA Kongressi hoonesse, kuna polnud rahul Joe Bideni valimisvõiduga. Taasavaldame 9. jaanuaril 2021.aastal Õhtulehes ilmunud loo rünnakutest Kapitooliumile.

Sel nädalal näitasid teleekraanid üle maailma ehmatavat vaatepilti president Donald Trumpi tulihingeliselt toetavast rahvamassist, mis tungis jõudu kasutades pealinna Washingtoni ühte tuntuimasse hoonesse, Kapitooliumi. Mõned ründajad märatsesid, rahvaesindajad lukustasid end oma kabinettidesse või põgenesid. Surma sai mitu käratsejat. Ehmatuse kõrval kipub ununema, et tegelikult pole vägivald ja kaos Kapitooliumi jaoks midagi uut. Aastal 1793 valmis saanud ehitis on enam kui kahe sajandi jooksul jõudnud kogeda nii mõndagi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.01.2022
ÕL ARHIIV | KAPITOOLIUMI RÜNDAJATE VÄLIMÄÄRAJA: kes on liidriomadustega Šamaan, kes häbenev Ämblikmees?
17.01.2021
FBI UURIB: kas Kapitooliumi mässu mõjutati ja rahastati välisriikidest, sealhulgas Venemaalt?
11.01.2021
KRAHH WASHINGTONIS: Kapitooliumi politseiülema korduvad abipalved heideti kõrvale
11.01.2021
VIDEO | Kapitooliumi piiramisel osalenud protestija sattus lennukeelu tõttu paanikasse