Maailm

Kapitooliumi märulis vigastada saanud politseinik suri haiglas (9)

Toimetas Aare Kartau, 8. jaanuar 2021 08:43
Kapitooliumi politsei.Foto: Zuma Press/Scanpix
Kolmapäevases märulis raskelt vigastada saanud Kapitooliumi politseinik suri neljapäeva õhtul, vahendab Fox News. 

Politsei teatas avalduses, et tegu oli kiirreageerijate üksusesse kuulunud Brian Sicknickiga, kes liitus korrakaitsevõimudega 2008. aasta juulis. Teadaolevalt uuritakse tema surma kui mõrvajuhtumit. Juurdlust viivad läbi Kapitooliumi politsei, Washingtoni Metropolitani politsei ja föderaalagentuurid.

Samal teemal

Sicknick oli Kapitooliumis valves, kui ta sai protestijatega „füüsiliselt suheldes“ vigastada. Politseiametnik kukkus pärast rünnakut kokku ja ta viidi lähedalasuvasse haiglasse. Arstidel ei õnnestunud Sicknicki elu päästa ja ta suri kohaliku aja järgi neljapäeva õhtul kella poole kümnest. Talle avaldasid kaastunnet mitmed Kongressi liikmed, kes kinnitasid, et mässulised võetakse oma tegude eest täielikult vastutusele.

Kapitooliumi politseijõudude ülem Steven Sund teatas neljapäeval, et esitas tagasiastumisavalduse, mis jõustub 16. jaanuaril. Tema politseinike tegevust parlamendihoone kaitsmisel on viimastel päevadel kritiseeritud. Teadaolevalt nõudis Stundi tagasiastumist ka Esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee