Poliitika

Kaja Kallas ja Indrek Saar: paneme abielureferendumi arutelu kriisi ajaks pausile (36)

Toimetas Triinu Laan, 7. jaanuar 2021 15:57
Kaja KallasFoto: Erki Pärnaku
Reformierakonna juht Kaja Kallas ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Indrek Saar saatsid täna koalitsioonierakondade juhtidele kirja ettepanekuga panna abielureferendumi arutelu kriisi ajaks pausile.

“Oleme olukorras, kus Eestis purunevad uued koroonaviirusega nakatumise rekordid. Täna saime teada 1104 inimese nakatumisest ja haiglaravil on pea 400 inimest. Oht on eriti suur, sest maailmas levib ka uus eriti nakkav viirusetüvi. Eesti ja maailma majanduses valitseb suur ebakindlus. Kriisi ületamiseks peaksime poliitikutena kõik ühiselt panustama. Leiame, et sellises õhkkonnas on vastutustundetu minna edasi vaidlusega abielu mõiste üle,” kirjutavad Saar ja Kallas.

Samal teemal

Nende sõnul näitas tänane põhiseaduskomisjoni istung, et koalitsioonierakonnad on võtnud vastu otsuse minna abielureferendumi läbisurumiseks seaduserikkumise teed. “Opositsiooni vaigistades ja saadikutele mitte kõneaega andes rikutakse nii riigikogu kodu- ja töökorra seadust, riigikogu liikme staatuse seadust kui ka põhiseadust,” seisab kirjas.

Kaja Kallas ja Indrek Saar rõhutavad, et nende seisukoht abielureferendumi toimumise asjus pole muutunud, seda ei peaks korraldama. “Valitsuskoalitsioonil on kahtlemata õigus oma seadusandlikeks initsiatiivideks, aga nende läbi surumine seadust ja kolme aastakümne jooksul välja kujunenud poliitilisi tavasid rikkudes on õigusriigile ja demokraatiale hukatuslik.”

“Teeme koalitsioonierakondade juhtidele ettepaneku abielureferendum põhiseaduskomisjoni päevakorrast välja võtta. Paneme lõhestava teema kriisi ajaks pausile ja tegeleme ajakriitiliste küsimustega,” lõpetavad poliitikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee