Foto: Hannes Dreimanis
Toimetas Triinu Laan 7. jaanuar 2021 14:21
Harju Maakohus võttis Põhja Ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla 80aastase mehe, keda kahtlustatakse 36aastase naise tapmises 5. jaanuari õhtul Lasnamäel Ümera tänaval asuvas kortermajas.

Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Eneli Laurits esitas täna Harju Maakohtule taotluse võtta kahtlustatav eeluurimise ajaks vahi alla. „Kohus nõustus prokuratuuriga, et mehe käitumine oli ettearvamatu ja jõhker ning ta võib olla jätkuvalt ohtlik. Eile kuulasime mehe üle ning asjaolude väljaselgitamine kriminaalmenetluses jätkub. Hakkame kõrvutama tema räägitut sündmuskohavaatluse tulemuste ning tunnistajate ütluste ja teiste tõenditega, et saada ette tervikpilt juhtunust ja selle ajateljest. Ees ootavad veel mitmed menetlustoimingud ja ülekuulamised. Samuti toovad loosse selgust erinevate asitõendite, aga ka terviseekspertiiside vastused, mis võtavad aega. Uurimise käigus otsime lähikuudel vastuseid küsimustele, miks läks mees naabri ukse taha relvaga ja kuidas täpselt eskaleerus olukord selliselt, et relvast tulistati mitu lasku, millest saadud vigastustesse 36-aastane naine suri. Alles peale erinevate uurimisversioonide kontrollimist saame rääkida, millised olid teo toimepanija motiivid,“ sõnas prokurör.

„Samuti on uurimise üks eesmärke saada teada, millal ja kuidas sai kahtlustatav enda kätte ebaseadusliku relva. Õiguskaitseasutuste jaoks on äärmiselt oluline leida üles ja ära võtta keelatud relvad. Sel põhjusel palume inimestel anda politseile teada, kui neil või nende lähedastel on kodus ebaseaduslikke relvi. Vabatahtlikult need politseile üle andes ei järgne ka kriminaalmenetlust,“ lisas Laurits.

Tapmise ja tulirelva ebaseadusliku käitlemise paragrahvide alusel viib uurimist läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Teisipäeva õhtul teatati häirekeskusele tulistamisest Lasnamäel asuvas kortermajas. Korterist leiti laskehaavadega 36aastane naine, kelle kiirabi viis raskes seisus haiglasse, kus ta hiljem suri. 

80aastane kahtlusalune peeti 40 minutit pärast väljakutset kinni Mustamäel, kuhu ta mõrvapaigalt suundunud oli. Mustamäel elasid tema lähedased. Mees oli kaine ja kinnipidamisel vastupanu ei osutanud. Varasemaid karistusi tal ei olnud.

Samal teemal

Kommentaarid  (64)

kortermajast 12. jaanuar 2021 09:47
Elu võtmine laste emalt on muidugi koletu. Aga ühismajades kannatavad vanad inimesed väga sageli noorte müraterrori all. Mõned vanad on tuimemad seda kannatama, mõned on ülitundlikud. Arstid- geriaatrid oskavad lahti seletada, mille poolest erineb vanainimese närvisüsteemi tundlikkus noorte omast ja kuidas müraterror psüühikale mõjub, nii et nö katus võib ühel momendil pealt lennata. Ühismajade elanikele on seadusega kehtestatud ka reeglid, mil määral ja millal võib müra tekitada, kui hädasti vaja. Ka remondimürast tuleb majanaabreid informeerida ja nende nõusolek saada. Lapsi tuleb kasvatada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS