Maailm

Trumpi toetusrühmlane Ernits: president pole toimuvas süüdi! Igaüks vastutab ise oma tegude eest (17)

Kristiina Tilk, 7. jaanuar 2021 14:58
Peeter ErnitsFoto: Martin Ahven
„Need meetodid, kuidas inimesed oma rahulolematust väljendavad, ei pruugi olla kõige tsiviliseeritumad, aga selles, mis toimub, ei ole süüdi Trump. Iga inimene vastutab ikka ise oma tegude eest,” leiab rahvasaadik Peeter Ernits (EKRE), kes on algatanud riigikogus Donald Trumpi toetusrühma. 

EKRE saadikute algatusel loodi riigikogus USA presidendi Donald Trumpi toetusrühm 2018. aasta novembris. Ernits ütleb, et jälgib USAs toimuvat juba pikemat aega suure murega, sest on näha, et rahva rahulolematus on suur ja seda juba pikka aega. Trumpi toetajate sissetung Kapitooliumisse olevat vaid selle kinnitus.

Samal teemal

USA valimistele ta hinnangut anda ei soovi. Ernits ütleb, et president Trump on talle meeldinud ja meeldib jätkuvalt. Toimuvat aga riigipöördekatseks nimetada – nagu seda erinevad rahvasaadikud on teinud – olevat liiast. 

Ta märgib, et tegelikult ei ole rahvas rahutu vaid USAs, sest kui vaadata maailma tervikuna, on näha, et vastuolud liberaalse maailmavaate ehk uue normaalsuse ja konservatiivse ehk traditsioonilist toetava vahel on suurenenud mujalgi. Ka siinsamas Eestis. 

„Liberaalse maailmavaatega inimesed leiavad, et isa võib kanda seelikut ja emal olla habe. Ka kooseluseadus suruti vägisi läbi, kuigi toetust sellele polnud. EKRE algatatud abielureferendum on vastureaktsioon selle vastu. See on võitlus nende väärtuste nimel, mida meie toetajad pooldavad. Meie taga on tuhanded inimesed, kelle seisukohti me väljendame.”

USA senise presidendi Donald Trumpi toetajad tungisid kolmapäeva õhtul Kapitooliumisse, et ära hoida uue tulija Joe Bideni valimisvõidu kinnitamine. Kongressi mõlemad kojad pidid töö peatama ja rahvasaadikud tuli evakueerida. Vähemalt neli inimest hukkus. Pärast Trumpi pooldajate laialiajamist jätkas kongress tööd ja valimistulemused kinnitati. Biden astub ametisse 20. jaanuaril. 

Samal teemal

08.01.2021
BLOGI | MÄRUL WASHINGTONIS: Trump ei plaani minna Bideni ametisse vannutamise tseremooniale
07.01.2021
USA poliitika vaatleja Lauri Tankler: „See oli kontrollitud plahvatus.“
07.01.2021
USA ekspert: toimus riigipöördekatse! Trump on julm, tema tõttu hukkusid inimesed
07.01.2021
Kongress kinnitas Joe Bideni järgmiseks USA presidendiks, Trump lubas võimu korrapäraselt üle anda