Maailm

Kongress kinnitas Joe Bideni järgmiseks USA presidendiks, Trump lubas võimu korrapäraselt üle anda (14)

Toimetas Aare Kartau, 7. jaanuar 2021 11:03
Kongress kinnitas kohaliku aja järgi ööl vastu neljapäeva eri osariikide valijameeste hääled. Nüüd on täiesti kindel, et järgmiseks USA presidendiks saab Joe Biden ja asepresidendiks Kamala Harris.

Valijameeste hääled (306 Bidenile/Harrisel ja 232 Trumpile/Pence'ile) kiideti heaks pärast pikka vaidlust ja hääletust, mis olid seotud Pennsylvania ja Arizona osariikide valimistulemuste vaidlustamisega.

Ametisolev president Donald Trump esitas pärast ametliku tulemuse väljakuulutamist avalduse, milles teatas, et Bideni võidu kinnitamine „tähistab presidendiajaloo parima esimese ametiaja lõppu“. „Ehkki ma pole valimiste tulemusega täielikult nõus ja minu sõnu kinnitavad ka faktid, toimub 20. jaanuaril siiski korrapärane üleminek,“ teatas Trump ja mainis, et jätkab võitlust selle nimel, et alati loetakse vaid seaduslikke hääli. „See on alles meie võitluse algus Ameerika taas suureks muutmisel!“

Kongressi tavapärane töö katkes kolmapäeval mitmeks tunniks, kui president Trumpi toetajad tungisid Kapitooliumisse. Istung jätkus öösel, kui kompleks oli mässajatest puhastatud. Pealinnas Washingtonis toimunud märuli kohta loe pikemalt SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee