Eesti uudised

Kindral nõuab nõuab riigilt kaitseliidule kinnisvarainvesteeringuteks raha juurde (1)

Siim Randla, 7. jaanuar 2021 06:31
Riho ÜhtegiFoto: Kaitseliit
Riigieelarves kaitseliidule kinnisvarainvesteeringuteks eraldatav summa ei taga soovitud tempos vajaliku kinnisvarakeskkonna loomist kvaliteedis, teatab kaitseliidu ülem Riho Ühtegi kaitseministrile.

„Oleme otsimas ja ka kasutamas alternatiivseid võimalusi – eelkõige kaitseväe  objektide  kasutamine, samuti üürilepingute sõlmimine, ning üheks aktiivselt  töös olevaks projektiks on kaitseliidu peastaabi ja Tallinna maleva staabi ning  osaliselt maleva allüksuste kodude rajamine uusehitustena Tallinnasse  kaitseliidu omandis olevasse Plangu õppe- ja tagalakeskusesse,“ seisab kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegi kirjas kaitseminister Jüri Luigele.

Ehitustööde finantseerimine on planeeritud olemasolevate kinnisasjade – Narva mnt 81 ja Toompea 8, mille turuväärtus on vastavalt 1,6 ja 4,6 miljonit eurot, võõrandamisest. „Põhjusel, et kinnisasjade võõrandamiste täpne aeg  ja ka täpsed müügihinnad selguvad pärast avalike enampakkumise tulemuste kinnitamist ning need ei toimu kindlasti enne 2022. aastat, taotleb kaitseliit kinnisvarainvesteeringute suurendamist 2022/2023, et uus kaitseliidu peastaabi ja Tallinna maleva juhtimistaristu ning maleva allüksuste kodud sõltumata müügitehingute toimumise ajast valmis ehitada,“ teatab Ühtegi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee