Poliitika

Eesti 200 juht Kristina Kallas kandideerib Tartu linnapeaks: „Meid toetab iga viies tartlane!“ (66)

Toimetas Keit Paju, 6. jaanuar 2021 15:39
Kristina KallasFoto: Aldo Luud
Eesti 200 teatab pressiteates, et nende erakonna esimees Kristina Kallas kandideerib Tartus linnapeaks.

„Eesti 200 eesmärk on võita valimised ning tuua Tartu linnajuhtimisse värskust ja moodustada uus linnavalitsus,“ ütleb Kallas.

Erakonna sõnul on nende valimisvõiduks tugevad eeldused, kuna erinevate küsitluste järgi on Eesti 200 Tartus populaarsuselt teine erakond, mida toetab 20% valijatest ehk iga viies tartlane.

„Me oleme kahe aastaga Tartus üles ehitanud tugeva ja ligi 100 inimesest koosneva meeskonna, mis koosneb paljudest oma valdkonna spetsialistidest, ettevõtjatest, ülikooli töötajatest ja kultuurivaldkonna inimestest. Meeskonnas annavad tooni ka just noored inimesed,“ selgitab Kallas.

„Me oleme Tartus kõige kiiremini kasvanud meeskond ning ka meie erakonna toetus on just Tartus kõige kõrgem. Meid toetab 20% tartlastest ja me oleme selle toetuse järgi teisel kohal. See kohustab linna juhtimises kaasa rääkima,“ lisab ta.

Kallase hinnangul vajab Tartu ambitsioonikat plaani eeskätt ettevõtluse elavdamiseks ja töökohtade loomiseks. „Tartu on küll korralikult administreeritud linn, kuid ei ole suuremat ambitsiooni olla kasvav linn. Meie tahame, et Tartu oleks Eesti kõige ambitsioonikama tulevikuplaaniga – suuruselt teine, kasvult esimene linn,“ ütleb ta.

Tartu kasvamine tähendab Kallase sõnul eelkõige ettevõtete suuremat arvu ja uusi majandussektoreid nagu näiteks start-up EdTech, kultuuritööstus, aga ka tootmissektor. „Tartu kaks arengumootorit on ülikool ja ettevõtlussektor. Ülikool loob Tartus väga palju ajupotentsiaali ning ka toob linna palju noori, kuid paljud üliõpilased lähevad linnast pärast ülikooli lõpetamist ära Tallinnasse. Linn peab pakkuma tudengitele palju enam pidepunkte, et Tartusse jääda nagu näiteks praktikavõimalus õppimise ajal, personaalne suhtlus, atraktiivsed töökohad.“

„Teeme Tartust selle Eesti, mida me tahame – avatud maailmale, kuhu soovivad tulla ka haritud inimesed üle maailma. Teeme Tartust ambitsioonikama tõmbekeskuse, kus pidevalt toimub suuri asju suures kohas, nagu multihall Arena Tartu,“ lisas Kallas.

Lisaks peab Tartu Kallase hinnangul olema enemast aktiivsem eestvedaja kliimaprobleemide teadvustamisel ja lahendamisele kaasa aitamisel. Eesti 200 arvates tuleks selleks kõigepealt ise olla tänapäevane roheline linn, mis tähendab jalgrattaliikluse oluliselt jõulisemat arengut, ringmajanduse arendamist ning muuhulgas ka linna parkide säilitamist ja arendamist parkidena.