Maailm

HARULDANE: Nicaragua loomaaias sündis valge Bengali tiiger 

Toimetas Aare Kartau, 6. jaanuar 2021 14:47
Nievesi toidab loomaaia direktori elukaaslane. Ta annab tiigrile iga kolme tunni järel kitsepiima.Foto: EPA/Scanpix
Nicaragua loomaaias sündis haruldane valge Bengali tiiger. Tegu võib olla esimese sellise isendiga, kes on sündinud kõnealuses Kesk-Ameerika riigis.

Aasta lõpus sündinud emane tiigrikutsikas sai nimeks Nieves [tõlkes Lumi], kirjutab BBC. Loomaaia direktori Eduardo Sacasa sõnul oli Nieves teadaolevalt esimene valge Bengali tiiger, kes on sündinud Nicaraguas – samas loomaaias viibib veel kaks valget tiigrit, ent nood saabusid Mehhikost.

Tiigrikutsika kasvatamise võttis ajutiselt üle Nicaragua loomaaia direktori elukaaslane Maria Argüello, sest tiigri ema ei võtnud last omaks. Sacasa ütles, et viis aastat tagasi tsirkusest päästetud tiigriema ei suutnud Nievesi toitmiseks toota piisavalt piima. Direktori abikaasa mainis, et toidab väikest tiigrit iga kolme tunni tagant sooja kitsepiimaga.

Nieves sündis aasta lõpus.Foto: EPA/Scanpix

Tiigri valget värvi karvkate tuleneb retsessiivsest geenist. Selliseid isendeid sünnib äärmiselt vähe. Teadaolevalt kandis geeni edasi tavalist värvi Nievesi ema, kelle isa oli olnud samuti valge Bengali tiiger. Tänapäeval valgeid tiigreid enam vabas looduses teadaolevalt ei eksisteeri.

Samal teemal

17.06.2015
Thbilisi loomaaia valge tiiger murdis maha ärimehe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee