Maailm

TRUMPI SÜÜ? Georgia senativalimiste seis on tasavägine, ent võitu prognoositakse demokraatidele 

Aare Kartau, 6. jaanuar 2021 11:22
Georgia senativalimiste teises voorus on hääled antud. Praegu prognoositakse demokraatide ülinappi võitu – seda pole lõunaosariigis juhtunud 20 aastat.Foto: AFP/Scanpix
Georgia osariik on muutunud 3. novembril toimunud USA valimiste üheks viimaseks lahingutandriks. Sealsete senativalimiste teise vooruga saab teatavaks, kummal parteil on järgmisteks aastateks Kongressi ülemkojas ülekaal. Paljud vabariiklased kardavad, et president Donald Trumpi hiljutised sõnavõtud ja Georgia valimissüsteemi kritiseerimine aitab traditsiooniliselt vabariiklastele kuuluvas osariigis võidule hoopis demokraadid.

Georgias peatus häälte lugemine kohaliku aja järgi teisipäeva hilisõhtul [Eesti varahommikul]. Kui loetud on 98% häältest, pole Kongressi ülemkoja kaalukeelte saatus veel täielikult selge, ent suuremad uudisteportaalid prognoosivad vähemalt ühe senaatorikoha puhul võitu demokraadist Raphael Warnockile. Kui ka teine koht peaks minema samuti demokraatidele, oleks see vabariiklastele suureks löögiks, sest nad kaotaksid sel juhul ülekaalu Senatis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.01.2021
Donald Trump meeleheitlikus telefonikõnes Georgia riigisekretärile: „Ma tahan lihtsalt leida 11 780 häält!“
03.01.2021
PROTESTILOOSUNGID KATSID SEINU: vandaalid tungisid USA kongressi juhtide kodumajade kallale
30.12.2020
PINEV OOTUS: president Joe Bideni saatuse määravad pastor ja filmitegija

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee