Poliitika

Jüri Ratas: Mailis Reps oleks Eestile hea president (122)

Ohtuleht.ee, 5. jaanuar 2021 23:23
Mailis Reps ja Jüri RatasFoto: Robin Roots
Peaminister Jüri Ratas ütles ETV saates „Esimene stuudio“, et Mailis Reps oleks kaugemas tulevikus hea presidendikandidaat – seda hoolimata suurest autoskandaalist.

Ratas rääkis saatejuht Andres Kuusele, et ta ise ei mõtle presidendiks kandideerimisele täna ega homme, kuna enne tuleb seljatada koroonakriis. Ta on samas veendunud, et Eesti vabariik saab sügisel hea presidendi.

„Oma heal sõbral ja võitluskaaslasel Mailis Repsil soovitate kandideerida või lastakse ta autoskandaali tõttu piltlikult öeldes auklikuks?“ uuris Kuusk.

Ratas usub, et autoskandaal jääb peagi seljataha.

„Mailis näitas väga tugevat ja küpset käitumist – ta võttis vastutuse, ta on selle sammu poliitikas tagasi teinud. Ma arvan, et siit on Mailisel tee edasi. Kas Mailis oleks Eestile hea president? Kindlasti. Ja kindlasti ma teda toetan südames. Kas see momentum tuleb 2021. aastal, seda on täna vara hinnata,“ tunnistas Ratas.

Kersti Kaljulaid on Ratase hinnangul andnud endast presidendina parima – nii palju, kui ta on osanud ja tahtnud.

„Ma loodan väga, et järgmine Eesti vabariigi president teeb kõik selleks, et ehitada sildasid,“ märkis Ratas.

Ratase sõnul erakonnad alles valmistuvad presidendivalimisteks ja selliseid debatte, kes võiks olla Keskerakonna kandidaat või ühiskandidaat, pole veel jutuks tulnud.

Peaministri väitel Stenbocki ja Kadrioru vahel väärtuskonflikti pole ja koostöö toimib.

„Ma olen oma töös teinud kõik selleks, et aidata tänast Eesti vabariigi presidenti Kersti Kaljulaidi uude ametisse, kuhu ta soovib, kuhu ta kandideerib. Seal on karm rahvusvaheline konkurents. See oleks Eestile väga tugev märk, kui tänane Eesti president saaks olema edukas selles kampaanias,“ kommenteeris Ratas Kaljulaidi püüdlusi OECD juhiks. 

„Minu ja presidendi vahel suhtlusbarjääri ei ole. Suhtleme vabalt. Väga paljudes asjades näeme asju ühiselt, aga on ka neid, kus näeme erinevalt,“ kinnitas peaminister.

Samal teemal

07.12.2020
Maksumaksja kulul ralli MMil: skandaali puhkedes maksis Reps hotelliarve kinni
24.11.2020
KEEGI VALETAB: Reps räägib kahtlase kütuseostu korvamisest, ministeerium pole raha näinud
18.11.2020
SÕBRANNALE REKORDPALK! Nagu perefirma: nõunikud tegelevad haridusministri pereasjadega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee