Maailm

EBASEADUSLIK PIKETT: koduaeda protestiva lumememme püstitanud valgevenelast ootab kohus 

Toimetas Aare Kartau, 5. jaanuar 2021 15:47
Valgevene võimude väitel oli lumememme näol tegu ebaseadusliku piketiga.Foto: twitter.com/BelarusFeed
Koduaeda lumememme ehitanud valgevenelasele esitati süüdistus, sest võimude arvates oli tegu seadusevastase protestiaktsiooniga, vahendab Radio Free Europe.

Homieli rajoonis elav mees valmistas lume saabudes aeda uhke söetükkidest vuntsidega lumemehe, kelle peas oli roostes plekkämber ja kaelas punane sall. Lumest tegelase üheks käeks oli hark ja teise (puuoksast) käe otsas rippus lühike kett. Kohalikele ametivõimudele ei meeldinud ilmselt lumememmele kirjutatud kiri „Elagu Valgevene“, mis on üleriikliku protestiliikumise populaarseks loosungiks.

Kohalik aktivist Leanid Sudalenka sõnas meediale, et politsei viitas 29. detsembril tehtud süüdistuses ebaseadusliku piketi korraldamisele. Aktivisti väitel ütles lumememme valmistanud mees korrakaitsjale, et miilits oleks pidanud tema asemel selleks ajaks juba sulanud tegelast süüdistama, sest hoopis too piketeeris. „Kuigi enam lund ega lumememme polnud, ootab meest ees kohtuprotsess,“ sõnas Sudalenka. Teatavasti võib süüalust oodata ka 15 päeva pikkune arest.

Augusti keskpaigas alanud protestilaine on Valgevenes tänaseni aktiivne. Rahvas korraldab järjekindlalt meeleavaldusi ebaõiglaste presidendivalimiste ja alates 1994. aastast võimul püsinud Aljaksandr Lukašenka vastu. Ligi viie kuu jooksul on vahistatud umbes 30 000 protestijat ja sajad meeleavaldajad on pidanud taluma korrakaitseorganite vägivalda. Suurem osa lääneriike (sh Euroopa Liit ja USA) on keeldunud Lukašenkat presidendina tunnustamast.

Samal teemal

04.01.2021
„Jalad ühes, käed teises suunas!“ Lukašenka luureülem planeeris bossi käsul inimesi mürgitada ja õhku lasta
28.12.2020
VIDEO | Rahvas aplodeerib tulihingeliselt Türkmenistani diktaatori püstitatud lumememmele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee