Maailm

Paavsti kurvastas, et paljud inimesed käisid pühade ajal pandeemia kiuste puhkamas 

Toimetas Aare Kartau, 5. jaanuar 2021 13:15
Paavst Franciscuse arvates mõtlesid puhkusereisile sõitnud inimesed vaid enda heaolust.Foto: Reuters/Scanpix
Paavst Franciscus kritiseeris pühapäeval toimunud lõunapalvuse ajal teravalt neid inimesi, kes lahkusid pühade ajal kodust ja eirasid välismaale puhkusele sõites koroonapiiranguid. Tema sõnul peaksid nad teiste kannatuste vastu suuremat teadlikkust näitama.

Franciscus mainis pärast iganädalast palvust, et oli lugenud ajalehtedest teateid inimestest, kes eirasid pühade ajal valitsuste piiranguid ja lendasid välismaale lõbustusi otsima. Need „isekad uudised“ tekitasid paavsti sõnul temas suurt kurbust, vahendab Reuters.

„Nad ei mõelnud neile, kes viibisid kodus, paljude inimeste karantiinist tingitud raskele majanduslikule olukorrale ega haigetele inimestele. Nad mõtlesid vaid puhkusele ja lõbutsemisele,“ pahandas Franciscus.

„Me ei tea, mida 2021. aasta meile toob, ent mida me kõik koos teha saame, on veidi enam pingutada ja üritada üksteisest rohkem hoolida,“ mainis paavst. Ta lisas, et inimesed peavad üle olema kiusatusest vaid enda huvide eest hoolt kanda.

Sarnastel teemadel rääkis Franciscus ka aasta esimesel päeval. Ehkki ta pidi osalema Püha Peetruse basiilikas toimuval traditsioonilisel uusaastaõnnistusel, jättis ta tseremoonia lihasvalu tõttu ära ja esitas õnnistuse oma raamatukogust videoülekande kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee