Maailm

Johnson pani Inglismaa lukku 

Toimetas Greete Kõrvits, 4. jaanuar 2021 22:16
Restoranid ja tänavad on Londonis tühjavõitu.Foto: PA Images/Scanpix
Briti peaminister Boris Johnson andis esmaspäeva õhtul teada, et kõik Inglismaa elanikud peavad koroonaviiruse leviku tõttu võimalusel koju jääma. Sarnased piirangud kehtivad ka mujal Ühendkuningriigis.
Boris JohnsonFoto: PA Images/Scanpix

Briti valitsus kardab, et koroonaviirus, sh riigis leviv uus viirusetüvi koormavad haiglad totaalselt üle. BBC vahendab, et jõulupühadest saati on haiglaravile sattunud nakatunute arv poole võrra tõusnud.

Inglismaal sulgevad koolid oma uksed ning eksamid jäävad ära. Johnsoni hinnangul poleks õiglane, kui sellise kaootilise õppeaasta lõpus peab õpilasi veel eksamitega koormama. Kodust tohib lahkuda ainult poes käimiseks, tööle (kui kodust pole võimalik töötada), õues trenni tegemiseks, arstiabi saamiseks või lähisuhtevägivalla eest pääsemiseks, nii kuni vähemalt veebruari keskpaigani. Ka Walesi koolid jäävad 18. jaanuarini suletuks. Šotimaa elanikud ei tohi kodust lahkuda, nende liikumispiirangud kehtivad esiti kuni veebruari alguseni.

Johnson avaldas siiski lootust, et ehkki järgmised paar nädalat saavad olema erakordselt rasked, võib elu tänu vaktsiinile siiski paari kuu pärast normaalsemaks muutuda. Peaminister teatas uhkelt, et britid on vaktsineerinud rohkem inimesi kui ülejäänud Euroopa kokku ning teeb seda järjest kiiremini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee