Maailm

„Jalad ühes, käed teises suunas!“ Lukašenka luureülem planeeris bossi käsul inimesi mürgitada ja õhku lasta 

Toimetas Greete Kõrvits, 4. jaanuar 2021 21:10
Euroopa viimane diktaator: Aljaksandr Lukašenka kellegi veetleva noore daamiga uusaastaballil valsitamas.Foto: EPA/Scanpix
Aljaksandr Lukašenka on möödunud aasta presidendivalimistest saati olnud tähelepanu all kahtlase väärtusega valimistele järgnenud terroriga oma rahva vastu. Ent nagu paistab väljaande EUObserver käsutusse sattunud materjalidest, pole Euroopa viimane diktaator ohuks ainult Valgevene meeleavaldajatele, vaid plaanis kuritegusid toime panna ka Läänes.

Valgevene isevalitseja kiitis heaks mitu poliitmõrva Saksamaa pinnal – mis õnneks küll teoks ei saanud – ning Ukrainas õnnestus Valgevene KGB-l tappa üks dissidendist ajakirjanik.

Zaitsev räägib meestele, et Lukašenka isiklikult on kõrvale pannud 1,2 miljonit eurot ning ootab selle eest tulemusi. Täpsemalt oleks vaja likvideerida kolm Saksamaal elutsevat isikut: endine vangladirektor Aleg Alkajev, ekskolonel Vladimir Baradatš ning korruptsioonivastane ametnik Vjatšeslav Dudkin. Pinnuks on silmas ka tol hetkel Venemaal redutav ajakirjanik Pavel Šaramet. Täpsemalt on too Zaitsevi sõnul pinnuks p*rses.

Zaitsev selgitab, et kedagi maha lasta või ära uputada oskab igaüks, ent kuidas teha nii, et toimub pealtnäha juhuslik plahvatus või süütamine, milles keegi eales Valgevene võime või luuret kahtlustada ei oskaks?

„Minu jaoks on tähtis, et keegi isegi ei mõtleks KGB peale,“ rõhutab Zaitsev kuulajatele.

Samas, Šaramet peab kindlasti õhku lendama („Jalad ühes, käed teises suunas“) nii, et teised dissidentlike kalduvustega subjektid sõnumist aru saaksid. Liiga loomulik ei tohi surm ikka ka välja näha.

Šaramet hukkubki neli aastat hiljem Kiievis autopommi plahvatuses. Ukraina võimud pole tema tapjaid siiani tabanud.

Zaitsev mõtiskleb, et ehk võiks palgata Saksamaal tegutsema mõne nii osava automehhaaniku, et „ükski kuradi ekspert ka ei saa aru“, mispärast hukkunu auto korraga teelt välja sõitis. Plahvatus, mõtisklevad mehed, võib aga kahjustada kõrvalseisjaid ning nõuab liiga palju kraami, mida Saksamaale toimetada. Üks ohvitser räägib, et tunneb üht toksikoloogiaeksperti, teine aga isehakanud keemikut, kes suudab pelgalt inimese kasvu ja kaalu põhjal segada valmis mis tahes surmava mikstuuri. See mõte Zaitsevile meeldib.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee