Poliitika

Peaministri soovitus Mart ja Martin Helmele: enne raadiosaadet tehke dopingukontroll (107)

Toimetas Hindrek Pärg, 4. jaanuar 2021 12:01
Jüri Ratas (monitoril) ja Martin HelmeFoto: Martin Ahven
"Küll aga on mul soovitus teha enne raadiosaadet kiire dopingukontroll ning veenduda, et külalistel ei oleks kaasas lõvišokolaadi," kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias pärast järjekordseid vastuolulisi kommentaare Mart ja Martin Helme poolt EKRE duo raadiosaates "Räägime asjast".

"Kinnitasin täna hommikul Leedu peaministrile, et meil on suurepärased kahepoolsed suhted. Meil on palju teid, mida oleme koos käinud ja käime täna ning homme," alustas Ratas Facebooki postitust, tuues välja rea teemasid, milles on näidatud tugevaid sidemeid Eesti, Läti ja Leedu vahel.

Samal teemal

"Balti riikide strateegilised suhted on tugevad ja suurepärased ning jäävad nii ka homme ja ülehomme. Ma saan seda hea meele ja uhkusega alati kinnitada. Ükski pühapäevane raadiosaade ei suuda seda muuta," lisas peaminister, pidades silmas rahandusminister Martin Helme ning endise siseministri Mart Helme eilseid kommentaare. 

Ratas tegi postituse pärast viimast "Räägime asjast" saadet, milles isa-poeg rääkisid opositsiooni rohkem kui tuhandest muudatusettepanekust abielureferendumile. Mart Helme sõnas, et nad soovivad anda rahvale suuremat häält poliitikas kaasarääkimisel. Ta võttis sihikule süvariigi ja rääkides süvariigi poolt manipuleeritavad kreatuuridest viis jutu näidetele Euroopas, mainides põgusalt Hollandit ja Prantsusmaad, ent võttes konkreetselt sihikule Leedu. 

"Vaatame, mis toimus viimastel valimistel Leedus... See oli nii ilmselgelt läbipaistev süvariigi skeem, mis seal käivitati ning mis seal õnnestus läbi suruda," sõnas endine siseminister.

Teda toetas ka rahandusminister Martin Helme: "Prooviti sama asja Rumeenias. Täpselt sama muster."

Ratas sõnas esmaspäevases postituses, et ta mõtiskleb, mida EKRE juhid õieti saavutada soovivad. "Tundub, et see saade toob käärimist ka EKRE enda ridadesse, kuid see on nende erakonna küsimus. Kas soovitakse rikkuda kolme erakonna ühiseid kokkuleppeid, mida panime kirja koalitsioonilepingusse? Seal on palju õigeid ja häid põhimõtteid, mida oleme oma töös ikka oluliseks pidanud. Teine võimalus on, et EKRE soovib avada koalitsioonilepingut. Ütlen ausalt, et kumbki lähenemine pole nutikas ega jätkusuutlik," kirjutas peaminister.

Ta jätkas: "Küll aga on mul soovitus teha enne raadiosaadet kiire dopingukontroll ning veenduda, et külalistel ei oleks kaasas lõvišokolaadi. Minu hinnangul oleks otstarbekas panna laua peale ka gloobus. Üks ääremärkus veel – EKRE on juba üle 20 kuu koalitsioonis tsentristlik-liberaalse erakonnaga ja ma isiklikult olen väga tuline Euroopa Liidu toetaja. Tugev Eesti tugevas Euroopas! Sõbrad, võtame ikka rahulikult ja mõnusat 2021. aastat!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee