Krimi

Prokurör taotles kohtult pankrotihaldur Veli Kraavi vahistamist (2)

Siim Randla, 4. jaanuar 2021 06:56
Foto: Joosep Martinson
Tallinna ringkonnakohus ei muutnud detsembris Harju maakohtu määrust, millega keelduti rahuldamast prokuröri taotlust võtta  vahi alla pankrotihaldur Veli Kraav, keda kahtlustatakse väidetavalt ligi miljoni euro pankrotivara omastamises ja altkäemaksu võtmises.

Riigiprokuratuur esitatud kahtlustuse kohaselt omastas Veli Kraav  pankrotihaldurina tegutsedes kolme pankrotimenetluses oleva äriühingu vara kogusummas üle 970 000 euro, mille ta pööras enda ja endaga seotud äriühingute kasuks. Lisaks esitati mehele kahtlustus altkäemaksu võtmises - vastutasuks eelistas ta võlgnikuga seotud võlausaldaja huve. Kahtlustuse kohaselt on kuriteod toime pandud alates 2018. aastast.

Riigiprokurör Sigrid Nurm taotles Harju maakohtult Kraavi vahistamist, kuid kohus ei rahuldanud tema taotlust. „Riigiprokurör Sigrid Nurm esitas  Tallinna Ringkonnakohtule määruskaebuse Harju Maakohtu määrusele, millega keelduti Veli Kraavi vahistamisest, kuid ka ringkonnakohus jättis maakohtu määruse muutmata ning prokuröri määruskaebuse rahuldamata,“ ütles Kraavi kaitsja, advokaat Toomas Laanemaa. Rohkemat ta kriminaalasja kohta öelda ei saa.

Samal teemal

02.11.2020
KOLM PANKROTTI: riik lasi Veli Kraavil aastaid karistamatult tegutseda
27.10.2020
Justiitsminister Aeg pankrotihaldur Veli Kraavi tegudest: seal on punutud väike kuritegelik skeemike
26.10.2020
Politsei pidas kinni altkäemaksu võtmises ja ligi miljoni euro omastamises kahtlustatava pankrotihalduri
26.10.2020
MAJA VÕIDAB ALATI: kasiinoärimehest pankrotihalduril Veli Kraavil läks põhja juba teine firma