Maailm

Prantsusmaal käisid 2500 inimest koroonapiirangutest olenemata illegaalsel reivil (11)

Toimetas Keit Paju, 2. jaanuar 2021 10:11
Illegaalsed peod ja reivid on olnud koroonapandeemia ajal probleemiks mitmetes riikides. Foto: AFP/Scanpix
Tõeline pidu katku ajal! Koroonaviiruse piirangutest olenemata käisid Prantsusmaal illegaalselt reivil 2500 inimest. Laohoones toimuv üritus sai alguse juba neljapäeval ja kestab siiani!

Suur osa üritusel osalevatest peosõpradest on politsei sõnul pärit Suurbritanniast ja Hispaaniast. 

Kui politsei illegaalsest sündmusest teada sai, läksid reivijad kurjaks: nad hakkasid politseid erinevate esemetega viskama ning panid ka auto põlema. Vähemalt kolm politseinikku sai viga. Kohalike võimude väljaantud avalduses seisab, et politsei proovis ürituse toimumist takistada, kuid nad pidid vastu astuma vihastele peolistele. 

Üks peo külastaja rääkis välismaisele uudisportaalile, et väga vähesed pidasid peol kinni distantsi hoidmises. Paljud peolised ütlesid, et nad plaanisid reivile jääda pühapäevani, teised aga lootsid, et pidu kestab lausa teisipäevani. 

Mitmed inimesed magasid keha kosutamiseks peopaigas oma autos, et siis puhanuna jälle tantsima minna. Üks külastaja ütles, et reiv oli väga hästi organiseeritud, sinna olid korraldatud nii käimlad kui toitlustus.

Reede hilisõhtul korraldas siseminister Gerald Darmanin kriisikoosoleku, et arutada, mida reiviga ette võtta. Ta ütles, et teed peokohast lahkumiseks on blokeeritud ning enam kui 200 inimest on politseilt hoiatuse saanud.

Prantsusmaal kehtestati koroonapandeemia tõttu enne uut aastat komandanditund, mis kestab kella kaheksast õhtul kuueni hommikul. Enam kui 100 000 politseinikku üle kogu riigi pandi liikumispiirangust kinni pidamist kontrollima. 

Samuti on politseil käsk salajased peod laiali ajada koheselt, kui neist teatatakse, ning identifitseerida ja trahvida peo korraldajaid. 

Prantsusmaal on koroonaviirusesse pandeemia algusest alates nakatunud 2,6 miljonit inimest ning selle tagajärjel on surnud pea 65 000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee