Eesti uudised

EESÕIGUS KOROONAVIIRUSE VASTU? Kaupmeeste liit palub võimalikult ruttu vaktsineerida 70 400 kaubandustöötajat (41)

Toimetas Marvel Riik, 1. jaanuar 2021 16:14
Valitsus ja terviseamet on saanud huvigruppidelt omajagu ettepanekuid teha vaktsineerimiskavasse muudatusi.Foto: Raigo Pajula / Sotsiaalministeerium
„Eestis ei ole ametit, mille esindaja puutuks päevas rohkemate inimestega kokku kui toidupoe müüja,“ selgitas Eesti kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil, miks valitsus võiks enne üldelanikkonda vaktsineerida 70 400 kaubandustöötajat.

Kirjas pea- ja sotsiaalministrile kirjeldas Peil, et kaubandustöötajate vaktsineerimine vähendab nakkusriski, kuna sektoris puututakse kokku paljude inimestega.

Peili andmetel töötab praegu jaekaubanduses 50 400 inimest, toidu- ja esmatarbekaubanduses töötab 21 000 inimest. Seejuures töötab 90% sektorist kauplustes kohapeal, ülejäänud kontoris.

„Suured logistikakeskused tagavad toiduga varustatuse üle Eesti, kuna nad varustavad kaubaga kogu jaeketi poevõrku. Seetõttu on logistikakeskuste töötajad võtmetähtsusega varustuskindluse jaoks. Tanklate töötajad tagavad kütuse kättesaadavuse üle Eesti ning on samuti seeläbi elutähtsa teenuse osutajad,“ jätkas Peil.

„Palume valitsusel kaaluda esmajoones kõigi toidu- ja esmatarbekaupade ning kütusemüügi ettevõtete töötajate vaktsineerimist, kuna see tagab varustuskindluse üle riigi. Ja seejärel muu jaekaubandussektori vaktsineerimist, kuna sellega on vaktsineeritud kõige enam teiste inimestega tööalaselt kokku puutuvad töötajad.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee