Eesti uudised

EESÕIGUS KOROONAVIIRUSE VASTU? Teadlane Tarmo Soomere palub Eesti teaduste akadeemia liikmete vaktsineerimist (58)

Toimetas Marvel Riik, 1. jaanuar 2021 10:46
Tarmo Soomere.Foto: Erki Pärnaku
„Suur osa akadeemia liikmetest on suhteliselt kõrges eas ning kuulub Covid-19 riskirühma. Teen ettepaneku kaaluda kohe pärast eesliinitöötajate vaktsineerimist Covid-19 vastu võimalust vaktsineerida süstemaatiliselt kõik teaduste akadeemia liikmed,“ teatas akadeemia president Tarmo Soomere terviseameti peadirektorile Üllar Lannole.

„Eesti teaduste akadeemia liikmed suhtlevad nii akadeemiku kohustuste täitmise, sealhulgas riigi ja selle asutuste nõustamise, kui ka erialase ja pedagoogilise tegevuse tõttu isiklikult paljude inimestega. Suur osa akadeemia liikmetest on suhteliselt kõrges eas ning kuulub COVID-19 riskirühma,“ täpsustas Soomere.

Enne jõule kirjutas ERRi juht Erik Roose sotsiaalministeeriumile, et esimesel võimalusel tuleks vaktsineerida meediamaja 300 töötajat, et operatiivne ja katkestamatu teavitus ERRi platvormidel ei katkeks. „Prioriteetsena käsitleme ERRi ajakirjanikke, tehnilist personali ja tugi-üksusi, kelle tööks on elanikkonna informeerimine ja programmide toimepidevuse ning edastamise tagamine,“ ütles Roose kirjas sotsiaalministeeriumile.

15. detsembril kinnitas valitsus Covid-19 vaktsineerimise plaani, mille kohaselt võimaldatakse esmajärjekorras vaktsineerimist inimestele, kes toimetavad tervise- ja sotsiaalsüsteemis ning neile, kes kuuluvad Covid-19 riskirühmadesse. Valitsuse plaanide järgi peaks vaktsiin saama kättesaadavaks kõigile Eesti inimestele järgmisel kevadel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee