Krimi

Politsei aastavahetus: ema ja poeg pöörasid tülli telekanali vahetamise tõttu, lahendust otsiti vägivallaga (8)

Toimetas Marvel Riik, 1. jaanuar 2021 10:31
Aastavahetusel sai politsei ka kümneid väljakutseid raskes joobes täis- ja alaealiste kohta, kes ei jõudnud omal jalal enam liikuda ning vajusid abitus seisundis kusagile pikali maha.Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) operatiivjuht Rain Jõeveer kirjeldas, et möödunud ööpäeval said politseinikud üle Eesti 56 väljakutset kodudesse, kus aastavahetus kulges vägivallaga. Tõsisem intsident toimus Ida-Virumaal, kus mees lõi elukaaslast noaga.

„Kui keskmiselt saab politsei päevas ligi 30 perevägivalla väljakutset, siis pühade ajal, mil muuhulgas tarvitatakse tavalisest rohkem alkoholi, selliste hädaabiteadete hulk reeglina mitmekordistubki. Paljudel juhtudel olid tüli osapooled alkoholi liigtarbinud nii, et tüliks leiti põhjust millest tahes. Näiteks sai politsei väljakutse, kus ema ja poeg pöörasid tülli telekanali vahetamise tõttu ning kasutasid konflikti klaarimiseks teineteise suhtes vägivalda,“ rääkis Jõeveer.

Üks tõsisem lähisuhtevägivalla teade laekus politseile 1. jaanuari hommikul Ida-Virumaalt, kus keskealine mees lõi noaga oma elukaaslast. Õnneks ei olnud tema vigastus eluohtlik, kiirabi andis naisele abi. Politsei pidas mehe kinni.

Jõeveeri sõnul tuli politseil tänaval üksjagu tegeleda inimestega, kes olid alkoholi pruukides sattunud sõnavahetusse ja kähmlustesse. „Üksikjuhtudel haarati ähvarduste võimendamiseks kätte ka mõni nuga või muu terariist, kuid politseipatrullid sekkusid kiirelt ning ühtki raskemate tagajärgedega vahejuhtumit ei olnud.“

Aastavahetusel sai politsei ka kümneid väljakutseid raskes joobes täis- ja alaealiste kohta, kes ei jõudnud omal jalal enam liikuda ning vajusid abitus seisundis kusagile pikali maha. Näiteks sai politsei väljakutse, kus kirjeldati, et 17aastane neiu oli nii ohtralt alkoholi pruukinud, et kaotas teadvuse ja ka tema hingamine oli raskendatud. Kiirabi viis neiu haiglasse ja tema elu ei ole enam ohus. Mitmete meedikutele üle antud joobes isikute kõrval vajas turvalist ööbimiskohta kainestusmajas ühtekokku 32 inimest.

Eesti eripaigus avalikesse kohtadesse saluudiks kogunenud inimesi oli võrreldes varasemate aastatega kordades vähem. Mõnedes kohtades oli siiski suuremaid seltskondi, kes unustasid lõbusas meeleolus hajutatust hoida. Tähelepanu juhtimisest piisas ning sellised olukorrad lahendati vestluses.

Samal ajal pöörati suuremat tähelepanu ka liiklusohutusele. Aasta viimasel päeval pandi puhuma üle paarituhande autojuhi ning tabati 28 joobes juhti. Oli üksikuid liiklusõnnetusi, neist mõned kahetsusväärselt ka joobes juhtide süül.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee