Eesti uudised

Volikogu esimeheks sai uue võimuliidu kandidaat Tatjana Stolfat

Lõpuks ometi: Narva volikogu valis uueks linnapeaks Katri Raiki (4)

Asso Ladva, 30. detsember 2020 18:22
NARVA UUS LINNAPEA: Katri Raik.Foto: Teet Malsroos
Narva linnavolikogu valis tänasel erakorralisel istungil uueks linnapeaks sotsiaaldemokraadi Katri Raiki, kes teisipäeval esitas avalduse riigikogust lahkumiseks. Volikogu esimeheks sai Narva sotsiaaltöö keskuse juht Tatjana Stolfat.

Raik sai 31liikmelises Narva volikogus 18 poolthäält, kaks kuud tagasi umbusaldamise tõttu 11. novembril tagandatud endine linnapea Aleksei Jevgrafov 11 häält. Pikki aastaid valimisliidu Kodulinna Narva juhtida olnud piirilinnas sai võimuvahetus teoks Keskerakonna, valimisliidu Meie Narva, sotsiaaldemokraat Raiki ja mõnede Kodulinn Narva liikmete koostöös. Nagu näitavad linnapea ja volikogu esimehe valimised, siis vahepealne aeg ei ole enam kui kaks kuud tagasi sõlmitud liitu murendanud.

„Keskerakonna ja valimisliidu Meie Narva koalitsiooni töö põhineb austusel, vastastikusel mõistmisel ja küsimuste avatud arutelul, võttes arvesse iga meeskonnaliikme arvamust,“ ütleb Tatjana Stolfat, kes veel ei ole Keskerakonna liige, kuid kavatseb parteisse astuda. „Uus linnavalitsus soovib muuta ametnike suhtumist nende elluviimisesse, muuta otsuste tegemine läbipaistvamaks ja linnaelanikele avatumaks.“

Senine koalitsioon, kelle üks juhtfiguuridest Irina Janovitš täitis endiselt volikogu esimehe kohuseid, üritas uue linnapea valimist võimalikult kaugesse tulevikku lükata. Kui Jevgrafovile avaldati umbusaldust 11. novembril, siis järgmisel volikogu istungil ehk kaks nädalat hiljem linnapea valimist päevakorras ei olnud, sest ettepanek selleks laekus volikogu kantseleisse paar päeva vajalikust hiljem. Erakorraline istung meeri valimiseks kavandati 17. detsembrile, ent koroonaviiruse leviku tõttu lükati see 30. detsembrile.

2018. aasta augustis esitati mitmele Keskerakonda kuuluvale Narva linnavolikogu liikmele korruptsioonisüüdistus. Erakond heitis nad oma ridadest välja. Pärast seda lahkus sellest protesti märgiks enamik volikogusse kuuluvaid keskerakondlasi ja moodustas ühenduse Kodulinn Narva. See seltskond üritab nüüd uuesti astuda Keskerakonda, mis põhjustab Narvas niigi madalseisus olevas erakonnas uusi lisapingeid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee