Eesti uudised

Ilutulestik pole mänguasi, üheksakümnendatel võinuks sellega ka president pihta saada

PÜROMEISTER: mustadest pommidest on iga sajas praak

Arvo Uustalu, 29. detsember 2020 19:55

3 KOMMENTAARI

x
xx/ 30. detsember 2020 00:45
"Küsimusele, kas ametis on kedagi, kel on pürotehniku kutsetunnistus, vastas Teinemaa, et õigusakti andja ei ole ette näinud, et järelevalveametnikul peab olema järelevalve tegemiseks kutsetunnistus."- sisuliselt võib seal ametis koristaja teha projektide üle järelevalvet. Enam vähem nii seal ongi.
o
Oh jah, häda kui keegi konkureerima kipub./ 29. detsember 2020 23:47
Neid võib ka ise vabalt teha. Lisaks kui torustlastav sibul kukub 50 meetri kõrguselt pähe...pidi ikka miniatuurne olema. Jaapanis on see osades prefektuurides traditsioon, et ÕIGE MEES teeb ise oma ilutulestiku, seda tehes arvestab MEES ka ohutust nii endale kui kõrvalolijatele. Nii on SAJANDEID tehtud - mis meieajal? Nutitelod ja nisasõrmed... Ametkonnad on ülbed küll, eelmisel aastal uurisin, et kuidas koolitust läbida litsentsi jaoks, vissitakse kuu aja järel üks vastus jaburam kui teine. Pm mul pohl, teen KClO4 ise - poest kõik vabalt saadaval ju.
N
\*_*// 29. detsember 2020 22:19
No mis on siis kogu artikli sisu kokkuvõte minu jaoks? Ainult see, et nii seaduse kirjutajal ja seaduse täitmist kontrollival ametil puudub igasugune kompetents. Kui kontrolliametnik loeb vaid toote silti ning hindab selle järgi vastavust, siis sorry ... Kirjutame valge pulbriga pakile "starch" ning kogu kaup on kohe legaalne, kuigi sisu ? Kas ikka on?