Maailm

FOTOD JA VIDEOD | Horvaatia keskosa tabas tugev maavärin 

Toimetas Aare Kartau, 29. detsember 2020 15:58
Maavärin tekitas palju kahju.Foto: Reuters/Scanpix
Horvaatia keskosa tabas teisipäeval tugev maavärin, mille tõttu said vigastada mitmed inimesed. Teadaolevalt oli selle magnituudiks 6,4. Veidi nõrgem maavärin toimus samas piirkonnas ka päev varem.

Kohaliku uudistekanali N1 teatel asus tõugete epitsenter Petrinja linnas, mis asub Zagrebist umbes 50 km kaugusel. Maavärin oli piisavalt tugev, et seda võis tajuda ka Zagrebis – pealinlased tormasid tõugete järel tänavatele. Ka sealt laekub teateid kergematest purustustest. Naaberriigis Sloveenias suleti ettevaatusabinõuna sealne ainus tuumaelektrijaam, mis asub epitsentrist vaid 100 km kaugusel.

Maavärina tõttu said Petrinjas tõsiselt kahjustada paljud hooned. Sündmuskohalt tehtud videotelt on näha, kuidas päästjad aitavad rusude alla jäänud inimesi. Kohaliku päästeteenistuse teatel tekitas maavärin vigastusi paljudele Petrinja elanikele. Naaberlinn Sisaki erakorralise meditsiinikeskuse juhi Tomislav Fabijanici sõnul on tema juurde saabunud luumurdude ja põrutustega inimesi. „Mõnda tuli ka opereerida,“ mainis meditsiinitöötaja.

N1 viitas ka linnaametnikule, kelle väitel hukkus 12aastane laps – seda pole aga ametlikult kinnitatud. Samuti pole jagatud teavet teiste võimalike ohvrite kohta.

Saksamaa geoteaduste uurimiskeskuse teatel oli maavärina kolle 10 km sügavusel maapõues. Sarnane, ent veidi nõrgem värin (magnituudiga 5,2) toimus ka esmaspäeval. 

Samal teemal

30.10.2020
Kreekat ja Türgit tabas tugev maavärin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee