"Klatšiminutid - aastalõpu eri" detsembrikuu Anu Saagim; Sten Talivee
ÕL TV | Õhtuleht
2. jaanuar 2021 01:12

„KLATŠIMINUTID – AASTALÕPU ERI“ vol. 12 | Mida eesti kuulsused kiivalt varjata püüavad, miks Kristina Šmigun-Vähi vassib ja eurosaadikud lidusid gei-orgialt minema püksata

Toome teieni ÕL TV erisaate "Klatšiminutid – aastalõpu eri". Tõmbame koos ajakirjandustudeng Sten Taliveega liistule aasta 2020. Laotame teie ette parimad palad, kuid ei löö risti ette ka klatšijuttu veeretades. Pole vahet, kas nägime miskit erakordset unes, kuulsime seda naabrimutilt või lugesime lehest. Anname hagu, nii et tolmab! 

Kergelt ärrituvatel, ilma huumorimeeleta ja labiilse närvisüsteemiga inimestel, paluks mitte vaadata!

Vaata videot!

DETSEMBRIKUU TEEMAD:

“Tahtsin näha, kas ta jääb oma tõekspidamistele kindlaks,” ütles Taavi Libe, kes mehe nõusolekul köhatas talle kaks korda näkku. Foto: Kuvatõmmis/TV3

Saatejuht Taavi Libe köhis maskivastasele näkku

Sotsiaalmeedias lahvatas pahameelelaine: “Seitsmesed: Duubel” ajakirjanik Taavi Libe köhis maskivastasel üritusel peale mehele, kelle süles oli väike laps. “Tahtsin näha, kas ta jääb oma tõekspidamistele kindlaks,” ütleb Libe, kes mehe nõusolekul talle kaks korda näkku köhatas.

Mees, kellele Libe näkku köhis oli kelkinud sellega, et maksab 6000€ inimesele, kes suudab ta koroonaviirusesse nakatada. Lisaks sellele on see lubaja öelnud, et siiani pole see veel kellelgi õnnestunud.

Jõulukontsert Jaani kirikus, Silvia Ilves Foto: Teet Malsroos


Nelja lapse ema Silvia Ilves tunnistab, et on rahaliselt kohutavas seisus

Ajakiri Kroonika kirjutas, et nelja poja ema, tšellist Silvia Ilves on pankroti äärel. Tema napist palgast ei piisavat üürikorteri eest maksmiseks, lastele toidu ostmiseks, ega muudeks vältimatuteks kuludeks. "Ma isegi tea, mis saab järgmine kuu, üüriarvet ma praegu ei vaata. Sain korteriomanikuga rääkida, ta alandas veidi üüri. Kui su ametlik palk on 600 eurot kuus ja üüri tuleb maksta 850 eurot, siis ilmselgelt käib see üle jõu," tunnistas ta.

Silviale Kroonikas avaldatu ei meeldinud ning naine andis terava vastulöögi oma Facebooki kontol.

Silvia Ilvese vastulause FBs: kole ja vana pilt!

Lihtsalt. Kaanelugu delikaatsel teemal, kus oleksin soovinud enne ilmumist artikli üle vaadata ning vajalikud korrektuurid teha faktivigade vältimiseks, nagu seda üldiselt tehakse. Tunnen end Kroonika ees petetuna. "Pole aega üle vaatamiseks anda," öeldi vaid. Kiiresti, lohakalt tehtud värk. Kahju. Ja siis see foto põrnitsemas kaanel - tehtud 2017.aasta kevadel - peegeldab masendunud, pettunud, värskelt ärimehest lahku läinud naist. Minu probleem küll, aga ma ei suuda seda fotot näha lettidel. Ma tean, mis on nende silmade taga sel neiul seal fotol ning minu jaoks ei lähe see emotsioon teemaga kokku.

Pilt Silvia Ilvesest detsembrikuu Kroonika kaanel, mis tehtud aastaid tagasi

Ju ei olnud minu pakutud uusimad fotovalikud jäädvustatud piisavalt rusuva pilguga - silmad ütlevad ju rohkem kui tuhat sõna ning ju siis peegeldus värskematel fotodel liiga palju elusära. Olen praegu ju südames õnnelik ning armastatud naine. Praegune majanduslikult raske olukord puudutab peale minu veel nii paljusid peresid. Mina saan hakkama kuidagi ikka! Aga mitte kõigil ei ole nii palju toetavaid lähedasi kui minul. Vaprust ning vastupidamist neile, kel praegu on rasked ajad!

Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare suhe tüürib karile. Arbo uus silmarõõm on Mona Brit? Foto: ÕL

Tuuli Roosma abielu ongi lagunemas? Arbo Tammiksaar säras seltskonnas noore modelliga

Ühel detsembrikuu nädalavahetusel ilmus filmirežissöör Arbo Tammiksaar seltskonda, käevangus särasilmne modell Mona Brit Luur. Paarikest nähti Telliskivi Loomelinnakus ühes kõrtsis koos pidutsemas ning paari omavaheline keemia ja tundemöll ei jäänud kellelegi märkamata. Väidetavalt kohtusid nad sügisel, kui Mona Brit astus Tallinna Ülikooli ning Arbo oli komisjonis noori tudengeid vastu võtmas. Mona Brit on kandideerinud ka TV3 ilmatüdrukuks. Mona Brit on olnud muusaks ka Reketile.

"HOMMIKUSÖÖK STAARIGA" - külaliseks Uku Suviste

Igavene poissmees Uku Suviste avalikustas, millal ta kavatseb pere looma hakata 

"Loodan, et toimunud on muutus minu pereelus, aga lubadusi ei soovi välja anda. Usun samas, et selle jooksul on suurem muutus toimunud kui viimase 20 aasta jooksul," mõtiskles Uku detsembri alguses. Mitte midagi ei saa aru, ausalt...

"Hommikusöök staariga" kohvik-restoranis Mood; Brigitte Susanne Hunt; Anu Saagim Foto: Robin Roots

Brigitte Susanne Hunt avaldas Eesti kuulsuse, kelle ta käe kipsi kukkudes appi kutsuks

Uuriti, et kelle ta käe kipsi kukkudes appi kutsuks ning valikuvariantidena oli toodud Marko Reikop, Kristjan Hirmo ja Anu Saagim. "Saagimi loomulikult," ütleb Hunt hetkegi mõtlemata. "Ma arvan, et Saagim võib olla üks põhjustest mu kõrval, miks niimoodi juhtus," naerab Brigitte endamisi.

Saaremaal toimus mitmesaja osavõtjaga erapidu, mis pidi jääma saladuseks

GOSPA ruumides peetud juubelipeo mitmesajale osalisele pandi südamele: hoidke pidu oma teada. Saaremaa vallavalitsuse andmetel tähistati ehitusfirma Nordecon Betoon juhtivtöötaja 50. sünnipäeva ja peol osales palju tuntud Eesti inimesi. Muusikat tegid Reket, nublu, Daniel Levi-Viinalass ja Nöep, kirjutas Saarte Hääl.

Vallavalitsus sai peost teada, kui valvas kodanik helistas politseisse ja kurtis, et rikutakse öörahu. Valla järelevalveteenistuse inimesed koos politseiga lugesid restoranis ja fuajees kokku umbes 250 pidutsejat. Saaremaa vallaametnik Karel Kooviski sõnul polnud erapeol kindlasti täidetud 50 protsendi täituvuse nõue, peolised ei kandnud maske ega hoidnud kahemeetrist distantsi.

Kristina Šmigun-Vähi Foto: Martin Ahven

Kristina Šmigun-Vähi käis koroona ajal peol

Lugedes, kuidas Saaremaal koroonapiirangute ajal toimunud paarisaja külalisega erapeol osalenud riigikogu liige Kristina Šmigun-Vähi kommenteeris enda viibimist sellel üritusel, siis valdas paljusid nõutus. Šmigun-Vähi igast lausest vaatas vastu ainult eneseõigustus: ta käis väga hea sõbra sünnipäeval, sündmus olevat olnud korraldatud väga põhjalikult ja külaliste arv polevat olnud tema arvates sugugi nii suur nagu viidatud.

Vastustes jääb mulje, et kui mängus on väga hea sõber, siis võib pidu panna ka koroona ajal ning pealekauba ei valdavat küsijad õigeid andmeid, sest tema arvates olevat külalisi olnud tegelikult vähem – ega tal endalgi täpseid fakte pole, ta lihtsalt arvab nii.

Üritust kontrollinud riigi esindajate sõnul oli peol 250 osalejat, reegleid ei jälgitud ning uksel oli hoiatus ürituse sotsiaalmeedias kajastamise kohta. Õige hõlma ei hakka ju keegi, kui pidu oli reeglitepärane, siis milleks karta, et info selle kohta sõprade-tuttavate seas leviks? Kas Šmigun-Vähi ei usalda oma tööd tegevat terviseametit ja politseid? Kas Šmigun-Vähi arvab, et ametnikud teevad talle ja peolistele liiga?

Šmigun-Vähi õnnetuseks on ta poliitik. Reformierakond viskas pikema jututa endi seast välja Tallinnas toiminud maskivastase meeleavalduse korraldaja, kuigi tegu oli ametlikult täiesti lubatud üritusega. Mille poolest Šmigun-Vähi temast erineb? Kas tema võib rohkem lubada, kuna on riigikogus istujana erakonna eliit erinevalt tollest maskivastasest? Poliitik peaks ju rahvale oma käitumisega eeskujuks olema, vähemalt teoorias.

Šmigun-Vähi annab signaali, et piirangud on kõigi teiste, aga mitte temasuguste jaoks. Isegi kui tegu on reeglite piiri peal balansseerimisega, oleks mõistlik sellistest pidudest pigem loobuda. Šmigun-Vähi puhul oleks tore, kui ta ületaks uudiskünnise ka oma töise tegevuse, mitte üksnes peol osalemise faktiga.

Näiteks Ungari eurosaadik jäi Brüsselis piirangute rikkumisega vahele ning jäi seetõttu ilma nii kohast europarlamendis kui parteipiletist.

KUUM GEI-ORGIA BRÜSSELIS: ungarlasest konservatiiviga hullas ka Eesti diplomaat. Huvitav kes?

Detsembris lahvatas pommuudis europarlamendi konservatiivsest Ungari saadikust József Szájerist, kes tabati põgenemast suurelt gei-orgialt, kus osales väidetavalt mitukümmend inimest. Selgus, et samal üritusel osales ka Eesti diplomaat. 

Szájer kuulub Ungari konservatiivsesse valitsuserakonda Fidesz, mille vastumeelsus LGBT kogukonna suhtes pole mingi saladus. Seetõttu on poliitiku tegutsemisviis üsna üllatav. „Ma arvan, et igas peres on musti lambaid,“ sõnas uudise peale EKRE poliitik Jaak Madison.

Välisministeerium kinnitas, et üritusel osalenute seas oli ka Eesti diplomaat

Eesti välisministeerium kinnitas, et on teadlik, et kõnealusel üritusel osalenute seas oli ka Eesti diplomaat, kelle isik tuvastati Belgia korrakaitsejõudude poolt. Ministeeriumi esindaja sõnas, et kuigi diplomaat osales üritusel eraisikuna, on kahetsusväärne, et isik selle juhtumi puhul Belgias kehtivast kogunemispiirangu reeglist kinni ei pidanud. Välisministeeriumi teatel diplomaat kahetseb ja vabandab, et rikkus Belgias kehtivaid piiranguid. 

Pidu, pidu, pidu!

Brüsseli seksiorgia korraldaja: politsei nõudis ID-kaarti, ent meil polnud isegi aluspükse jalas

Brüsselis skandaalse ja koroonareeglite tõttu keelatud seksipeo korraldanud majandustudeng David Manzheley ei näe ürituses mingit probleemi, sest kõik külalised olid koroonaviirust juba põdenud. Ta mainis, et tavaliselt korraldab ta veel suuremaid pidusid.

Doktorantuuris õppiv 29aastane Manzheley teatas kohalikule meediale, et korraldab oma kesklinnas asuvas korteris regulaarselt seksipidusid. Siiski tõdeb ta, et ei teadnud, et üks tema külalistest oli eurosaadik. ungarlane József Szájer. „Ta on sõbra sõber. Oma pidudele kutsun alati mõned sõbrad, kes toovad kaasa omakorda sõpru ja siis meil on kõigil koos lõbus,“ selgitas Manzheley, kelle korraldatud kambapaugul viibis ka Eesti diplomaat.

Ehkki Manzheley mainis, et ta saab aru, et kogunemine oli Belgia koroonareegleid arvestades seadusevastane, olid tema sõnul ta ise ja kõik külalised väga ettevaatlikud. „Kõik mu külalised peavad olema Covid-19 läbi põdenud ja neil ei tohi olla mingeid sümptomeid. Usun, et mu sõbrad ei valetaks selle suhtes,“ sõnas kaaslasi jäägitult usaldav peokorraldaja, kelle sõnul ei tohtinud ühelgi peol osalejal olla ka HIV-d. Ta ütles, et seks toimub kondoomita ja kohal viibivad ainult mehed, vahendab Euractiv.

„Ausalt öeldes ma ei mõista milles probleem seisneb. Kohalviibijate seas oli kaks meditsiiniõde – ka nemad ei pidanud seda ohtlikuks,“ rääkis Manzheley. Ta lisas, et tema pidudel ei mängi vali muusika ega tantsita. Samuti ei liialda peolised korraldaja sõnul joomise ega isegi rääkimisega, vaid käitutakse, nagu oldaks kohvikus. „Ainus erinevus on see, et vahepeal me ka seksime. Ma ei näe, mis selles valesti on. Oleme kõik täiskasvanud ja see toimub vastastikusel nõusolekul,“ märkis majanduskraadiga tudeng.

Politsei saabudes tekkis kaos

Politsei saabudes oli korteris üle 20 inimese, sealhulgas eestlasest diplomaat. Kõigi isikud kontrolliti teadaolevalt üle, mis tekitas Manzheley sõnul probleeme. „Politsei ütles: „ID-kaart, kohe!“, ent meil polnud isegi aluspükse jalas. Kuidas me oleks pidanud isikut tõendavat dokumenti näitama?“ mõtiskles suure gei-orgia korraldaja. Teadaolevalt tehti igale peol osalenud inimesele 250 eurot trahvi. Samas ta ei mõista, kuidas Ungari eurosaadik Szájer endale politsei eest põgenedes riided selga ajada jõudis, sest kõik käis väga kiiresti.

Vanilla Ninja aastal 2005; Katrin Siska, Lenna Kuurma, Triinu Kivilaan ja Piret Järvis. Foto: Kristjan Lepp

Vanilla Ninja tuleb taas kokku. Maarja Kivi-Meriste on solvunud, sest teda kampa ei kutsuta. 

Omaaegne ülipopulaarne tüdrukutebänd Vanilla Ninja teatas mõni aeg tagasi ühinemisest ja andis teada, et kokku ei tulda mitte algkoosseisus, vaid Lenna Kuurmaa, Piret Järvis-Milderi ja Katrin Siskaga ühineb lauljatar Triinu Kivilaan. Miks ei võetud kampa aga Los Angeleses elavat Maarja Kivi-Meristet? Pikk vahemaa ei saa olla takistuseks, sest Katrin Siska näiteks elab Kaplinnas. 

"Kui päris lõpuni aus olla, siis on see uus album ka mulle üllatus ja et nad David Brandesega jälle koostööd teevad," paljastab Maarja Kivi Sky.ee-le antud intervjuus. Üsna pea pärast Maarja lahkumist bändist läks Vanilla Ninja uue plaadifirma ridadesse, mis aastaid hiljem sai hukatuseks tervele kollektiivile.

Maarja Kivi-Meriste ja Ninjade projekti käivitaja Renee Meriste Foto: Erki Pärnaku

Maarja Kivi-Meriste Vanilla Ninja ühinemisest: arvestades seda, et mind ei kaasatud, pole ilmselt ka koostööd oodata

"Naljakas, kuidas maailm läheb. Aga eks aeg parandab haavad. Arvestades seda, et mind seekord ei kaasatud, pole ilmselt lähimal ajal koostööd ka oodata," ütleb Kivi. 

Linnar Priimägi: minu matustele tulevad ainult ilusad inimesed ja kõik on valges riietuses

"Ma sain naerda iseenda üle ja nutta muusika pärast, "Ilusal sinisel Doonaul", mille Manfred Vainokivi pani sinna," räägib Linnar Priimägi endast tehtud portreefilmist, mis kannab nime "Mephistopheles".

Linnar ütleb, et see laul peab kõlama ka tema matustel. "Mu matustel on kaks tingimust, välja arvatud see, et tulevad ainult ilusad inimesed - mulle on öeldud, et sina, Linnar teed kirstus ka silmad lahti, et vaadata, kas ümberringi on ilusad inimesed või ei ole. Kaks tingimust - kõik tulevad valges, sõltumata aastaajast, ja hauaplatsil mängib "Ilusal sinisel Doonaul". Hea meel, kui tantsitaks kah, aga võõraste haudade peale ei maksa trampima minna," räägib Priimägi. 

Lisaks paljastas Linnar, et on armunud ja kirjutab iga päev luuletusi. Luulekogu käsikirigi on juba valmis ning seda illustreerib mees nimega Argo, keda Linnar kutsub Argonaudiks. "Tema on heteroseksuaalne poiss, mis ta saab teha, et mina temast hoolin."

Lauljatar Kethi Uibomägi pole teinud saladust sellest, et on lasknud rindu suurendada, kuid ei mõista naisi, kes seda iga hinna eest varjata püüavad

Siis rääkis Kethi, et talle on alati meeldinud naiselik keha ning see oli üks põhjuseid, miks rindu suurendada. Naine rääkis üsna kohe avalikkuse ees oma tissisuurendusloo ära ning ei varjanud seda karvavõrdki. "Teadsin, et seda pannakse tähele ja sellest kirjutatakse, palju lihtsam on, kui ise räägin."

"Jube paljud Eesti kuulsad inimesed varjavad seda," ütles Kethi saates "Päriselu lood: karvased või tuunitud naised?" ning lisas, et mitmed tuntud naised on talle öelnud, et on väga äge, et ta sellest rääkida julges. Lisaks on tuntud naised talle tunnistanud, et neilgi on kunstrinnad, kuid seda ei juleta kellelegi öelda.

R2 Aastahitt omanikud on Clicherik & Mäx ning gameboy tetris

R2 Aastahitt 2020 võitjad - Clicherik & Mäx ning gameboy tetris
gameboy tetris

Ariadne jõudis tänavu looga „Running Without You“ Aastahitil kolmandale kohale

Vaata videost, mida rääkis Ariadne Anule ja Stenile veel enne auhinnajagamist, kui ta ei teadnud, et üks priis temaga koju läheb.

Ariadne jõudis tänavu Aastahitil taas kolmandale kohale

Grete Paia ja Pluuto pala "Johnny Bravo" platseerus Aastahitil 9. kohale

Anu Saagim uuris enne auhinnajagamist, millest pala räägib. "Põhiline sõnum on, et kuhu oleme ühiskonnas jõudnud suhetega, et need on nagu kiirmood - minnakse ühega suhtesse, midagi ei meeldi, vahetatakse välja, otsitakse sellega iseennast ja lõppkokkuvõttes lõhutakse," räägib Grete. 

Sten Talivee kiitis, et Grete on tüdrukust naiseks kasvanud ning Anu üritas Gretet paljaks kiskuda. Lisaks võeti piiramisrõngasse räppar Pluuto armas pruut. 

Vaata videot!

Grete Paia ja Pluuto Aastahitil

ÄGEDAT AASTAT UUT MEILE KÕIGILE!

"Klatšiminutid - aastalõpu eri" detsembrikuu Anu Saagim; Sten Talivee Foto: Erki Parnaku