Maailm

Bideni hinnangul ei jaga Trumpi administratsioon üleminekumeeskonnale piisavalt vajalikku infot (2)

Toimetas Aare Kartau, 29. detsember 2020 09:32
Joe Bideni sõnul pole tema meeskonnale kogu vajalikku teavet edastatud.Foto: AFP/Scanpix
Tulevane USA president Joe Biden teatas esmaspäeval, et paljud Ameerika julgeolekuagentuurid on olnud Donald Trumpi ajal „õõnsad“. Samuti pole ta rahul teabe mahuga, mida on lahkuv administratsioon üleminekumeeskonnale jaganud, vahendab Reuters.

„Oleme puutunud kokku kaitseministeeriumi ning juhtimis- ja eelarveameti poliitilise juhtkonna seatud takistustega,“ sõnas Biden pärast kohtumist oma välispoliitilise meeskonnaga. Demokraat mainis, et tema tiim ei saa lahkuvalt administratsioonilt peamistes riiklikes julgeolekuküsimustes vajalikku teavet. „Minu vaate kohaselt on see vastutustundetu,“ mainis Biden.

Samal teemal

Bideni tiim esitas sarnast kriitikat juba ka detsembri alguses. Sellele vastas kaitseministri kohusetäitja Christopher Miller, kelle sõnul korraldas Pentagon 164 intervjuud enam kui 400 ametnikuga ja esitas üleminekumeeskonnale üle 5000 lehekülje ulatuses dokumente. „Meie poliitika- ja karjääriametnikud on töötanud täieliku professionaalsusega, et toetada üleminekutegevust kitsendatud graafikus ja nad jätkavad selle tegemist ka edaspidi läbipaistvalt ja ühiselt – järgides osakonna parimaid traditsioone,“ teatas Miller. Biden kordas  oma muret taas esmaspäeval.

„Minu meeskond vajab vaenlaste takistamiseks selget pilti meie vägede asendist ja operatsioonidest kogu maailmas,“ sõnas demokraat, kelle sõnul on tõsiasi see, et paljud julgeoleku seisukohast üliolulised asutused on tohutult kahjustada saanud.

Ehkki Bideni võit oli selge peagi pärast 3. novembri valimispäeva, alustas tema meeskond kohtumisi ametisoleva administratsiooni ametnikega alles kuu lõpus. Üleminekuprotsess venis eelkõige Donald Trumpi tõttu, kes keeldus kaotust tunnistamast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee