Maailm

VIDEO | Rahvas aplodeerib tulihingeliselt Türkmenistani diktaatori püstitatud lumememmele (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 28. detsember 2020 22:11
Valmis! Türkmenistani president imetleb oma kätetööd. Kohustuslik imetlus toimus ka teiste kohalviibinute poolt.Foto: Videokaader
Türkmenistani isevalitseja ei valmista pettumust, avaldades ikka aeg-ajalt naljakaid ja veidraid avalikke esinemisi, mida teinekord saadavad pingul naeratusega ametnike palavad aplausihood.

Alles hiljuti lasi Gurbangulõ Berdõmuhhamedov püstitada ilmatu müraka kullast kuju oma lemmikkkoeratõule. Kui seda võib vähemalt mingil määral tähelepanuväärseks saavutuseks pidada (kuivõrd kaunis on teos kunstiliselt, jäägu igaühe enda hinnata), siis nüüd pidid Berdõmuhhamedovi alamad imetlema presidendi kätega ehitatud lumememme.

Türkmenistani riigimeedia avaldas sündmusest imetlusest nõretava kirjelduse. Presidenti liigutas nimelt harukordne lumesadu, mis olevat – otse loomulikult – tema pikaajalise keskkonnapoliitika tulemus.

Kui Lääne inimesed Twitteris ei osanud ära arvata, mis põhjusel on presidendi kätetöö kõrval käsi kokku löövate inimeste ees suured lillekorvid (kas äkki ohvriannid memmele?), siis propagandaartikkel annab aimu, et suur juht tegi oma mõõtmatus suuremeelsuses lumememme asupaiga lähistel asuva mägiraudtee töölistele kingitused.

Ühest küljest on asjalood Türkmenistanis muidugi naljast kaugel, kuid teisalt teeb Berdõmuhamedov endast niivõrd oivalise naerualuse. Nagu ennast üleliia tõsiselt võtvad võimurid ikka. Näiteks pidid tema korralduse järgi kõik riigiametnikud hakkama kasutama valgeid autosid. Lihtkodanikud ei tohi aga enam musta värvi autodega sõita. Kuulu järgi seetõttu, et presidendile ei meeldi must värv, mis pidavat olema halvaks endeks. Auto tagaistmele ei tohi asetada pehmeid mänguasju ja juhiistmele naisterahvast.

Samal teemal

12.10.2020
Türkmenistani president püstitas lemmikkoerale hiiglasliku kullast monumendi
09.03.2020
KÕIK ON KONTROLLI ALL?! Kuidas arstiharidusega president koroona ära keelas
04.01.2020
Türkmenistan ehitab 1,5 miljardi dollari eest uhiuue linna