Eesti uudised

Haridusminister Jaak Aabi ettepanek: kontaktõpe võiks taastuda algklassilastele ja koolilõpetajatele (11)

Marvel Riik, 28. detsember 2020 16:42
Haridus- ja teadusminister Jaak Aab.Foto: Merilin Ulm
„Minister Jaak Aab esitab teadusnõukojale ja vabariigi valitsusele homme ettepaneku, et pärast koolivaheaja lõppu saaksid Harjumaal ja Ida-Virumaal olla kontaktõppes 1. kuni 4. klassi õpilased ning koolilõpetajad ehk 9. ja 12. klass,“ ütles haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja Liisa Tagel. See tähendaks, et teiste klasside õpilased jätkaksid õppetööd distantsilt.

„Praegune seis lubab ülejäänud Eesti suhtes teha ettepaneku lubada pärast vaheaja lõppu kõik üldhariduskoolide õpilased kooli kontaktõppesse. Kui aga nakatunute hulk lähiajal jõudsalt kasvab, tuleb kaaluda muidugi rangemat lähenemist. Täiendavate piirangute vajalikkus tuleb igal juhul ära otsustada hiljemalt 7. jaanuaril,“ rääkis Tagel veel mõtetest, millega haridus- ja teadusminister Jaak Aab läheb teisipäeval valitsuse Covid-19 kabinetinõupidamisele.

Samal teemal

Aabi mõtted on vastuseks Eesti õpilasesinduste liidule, mis on saanud palju murelikke kirju kooliõpilastelt, aga ka lapsevanematelt. Nimelt on alates 23. novembrist Harjumaa ja Ida-Virumaa koolid terviseameti korraldusel distantsõppel. Olukord tekitab õpilastele mitmeid probleeme, sealhulgas pärsib abiturientide ettevalmistusi eksamiteks. Liit palubki muuta terviseameti novembrikuist korraldust, nii et koolid saaksid hariduslike erivajadustega õpilaste kõrval aidata ka lõpuklasside õpilasi, kes teevad kevadel eksameid.

„Viimased konsultatsioonid ja jõupingutused on lõpuklasside õpilaste jaoks väga olulised, vahel ka edukust määrava tähendusega,“ toonitas kirjas ministeeriumile ja terviseametile õpilasesinduste juht Kristin Pintson.

Haridus- ja teadusministeerium Jaak Aab selgitas Pintsonile, et valitsuse praegused piirangud näevad ette, et kuni 10. jaanuarini on kõik Eesti koolimajad õppijatele suletud. Hariduselu edasine korraldus peaks Aabi sõnul selguma veel käesoleva kalendriaasta lõpuks.

„Kui viiruse levik ei pidurdu ja õppetöö ei saa peale koolivaheaega jätkuda tavapäraselt, püüame piirangute seadmisel arvestada piirkondlike erisustega, et tagada kõigile Eesti õpilastele võrdsed võimalused õppimiseks,“ rääkis Aab. Ta kinnitas, et ministeerium koostöös terviseametiga töötab aasta lõpuks haridusasutustele välja eri stsenaariumid, mille rakendumine sõltub Covid-19 leviku määrast piirkonnas. Samuti on ministeerium koostöös koolide ning ülikoolidega välja töötamas erinevaid lahendusvariante põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamise tingimuste ja korralduse osas.

Samal teemal

17.12.2020
Telekooli ei tule: haridusministeerium ei kavanda põhikooliõpilasi abistavaid videoõppematerjale
16.12.2020
DISTANTSÕPE OHUSTAB NÄGEMIST: arst soovitab silmade säästmiseks 2-20-20 reeglit!
02.12.2020
Tuntud gümnasistid distantsõppest: varsti on see hullumaja läbi, tuleb lihtsalt vastu pidada
24.11.2020
Abituriendid valitsusele | Lubage lõpuklassidele kontaktõpet