Eesti uudised

KOROONAPESASSE APPI! Ida-Virumaale tõtanud arstitudeng: „Nii kurb – olla üksi, hingamisraskusega, organid ütlevad ükshaaval üles.“ (3)

Kadri Kuulpak, 30. detsember 2020 18:16
LIIGUTAV REAKTSIOON: Kui arstitudeng Kriss-Mariin Lusti pani Instagrami pildi, et läheb Ida-Virumaale abiarstiks, saadeti talle hulgaliselt südame ja plaksutavate käte emotikone. Mõni kiitis Lustit vapruse eest. Mõni teine tuttav ei julge aga sellest saati Lustiga kohtuda. Foto: Kriss-Mariin Lusti
„Tundsin tõeliselt kohustust appi minna, kui seal nii hull on,“ räägib arstitudeng Kriss-Mariin Lusti (23), kes läks abiarstina tööle Covid-intensiivi Ida-Virumaal ajal, mil sealsed nakatunute hulgad tegid pika puuga ära ülejäänud Eestile. Õhtulehe palvel pidas Tartu ülikooli arstiteaduskonna viienda kursuse tudeng päevikut, mille katkendeid on siin avaldatud. 

Enne Ida-Viru keskhaiglasse tööle minekut polnud Kriss-Mariin Lusti oma silmaga näinud, kui laastavalt viirus osale meist mõjub. „Kuni kuuled soovitusi, kuidas viiruse levikut peatada või loed selle kohta, tundub see kõik kuidagi kauge, see ei tundu päris,“ mõtiskleb ta. „Lõpuks seda nii lähedalt näha, iga päev muretseda, kas üks või teine patsient peab veel vastu, toob maa peale.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
28.12.2020
PUUST JA PUNASEKS: kus, kuidas ja millal saada koroonavaktsiini?
27.12.2020
VIDEO JA FOTOD | Jelena Rozinko sai esimesena Eestis koroonavaktsiini: „Süst ei ole hirmus. Kaameraid on liiga palju.“
21.12.2020
KAS KEELDUMINE MAKSAB AMETIKOHA? Mida saab tööandja teha, kui arst või müüja hoidub koroonavaktsiinist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee