Eesti uudised

ELAGU PIIRANGUD! Valitsus rullis õiguskantslerist üle: „Mul on südamest kahju lastest ja noortest, kellelt võetakse võimalus nakkusohutult treenida.“

Toimetas Marvel Riik, 28. detsember 2020 10:23

14 KOMMENTAARI

h
Haige jutt/ 28. detsember 2020 13:16
Praeguses olukorras, kus õigel ajal valitsus ei reageerinud, pole enam võimalik nakkusohutult trenni teha! Nii kurb kui see ka pole! Parim mida noored teha saavad on metsas või pargis üksi joosta. Või tahate, et Eesti on kahe nädala pärast Leedu olukorras?
h
Haigele jutule/ 28. detsember 2020 13:27
Kallis inimene, Leedus on väga karmid piirangud olnud juba juulist alates. Nüüd on täielik komandanditund. Viirus möllab endiselt sama hooga. Mis kasu on piirangutest. Tuues võrdluseks, siis Leedus on ülikarmide piirangutega haigestumise protsent 4,6% rahvastikust ja ellujäämisprotsent 99,96%. Rootsi, kus kuni oktoobrini isegi piiranguid polnud, on võrdluseks haigestunuid 3,9% rahvastikust ja ellujäämisprotsent on 99,92%. Seega mis piiranguid te siin lunite. Mitte mingit vahet pole, kas on piirangud või mitte!
m
Madisel on täiesti õigus/ 28. detsember 2020 12:39
Uskumatu rumalus ja viha, millega lapsed, noored ja täisjõus terved inimesed nurka surutakse. Sundida isolatsioonitingimustesse need, keda haigus ei kahjusta, veelgi enam, kes suurima tõenäosusega isegi ei haigestu. Isoleerige end need, kes peavad haiguse eest kaitstud olema, kuni olete vaktsineeritud. Täiesti selge, et maailm koroonaviirusest kui sellisest enam ei vabane.
j
Juku/ 28. detsember 2020 12:15
„Selles kriisis tuleb välja, kuidas avalikkus nõustub ebaloogiliste lauskeeldudega, mis ei saagi eesmärke teenida. Veel nukram, et ilmsiks sai seegi, kui vähe ollakse valmis mõistma, et kellelegi on vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks vaja ujulat, kellelegi kirikut, kellelegi klassikalise muusika kontserti. See, et enda jaoks pole miski oluline, ei tähenda, et teistele ka ei saa olla,“ - selle nimi on k o m m u n i s t l i k mõttelaad lühidalt öeldes.
ü
Üllele/ 28. detsember 2020 12:12
Mõistusega usu vastu ei saa. Seda näitavad need piirangud ja paljude inimeste soov veel rangemata seosetute piirangute järele. Ja siis veel räägitakse, et Eestis pole usklikke...
h
hh/ 28. detsember 2020 12:12
Sellised sõnavõtud külvavad ainult vastuolu ja võiks olemata olla, kuniks nakkustrend läheb allapoole.
t
Treenida/ 28. detsember 2020 12:06
on värskes õhus palju tervislikum, kui spordisaalis, kus haiseb higi järgi. Ja pealegi tasuta. Vaevalt et iga inimese tagant seal masinaid puhastatakse. Rõivistukapid on nii kitsad, et tahes tahtmata pead seal liiga tihedalt teistega koos olema. Ja tavaliselt seal ju räägitakse ka omavahel. Vaevalt siis mask ees on. Seetõttu on nakkusoht seal eriti suur.
j
Juku/ 28. detsember 2020 12:11
Te pole ilmselt kaasaegses spordiklubis kunagi käinud. Järeldada saab seda juba esimest lausest.
c
Covid/ 28. detsember 2020 10:58
Asi polegi niivõrd treenimises vms, teema on kasututes piirangutes, mis on põhjendamatud ja lünklikud ning seadusloomele mitte tuginevad. Emotsioonide najal tehakse midagi, et kirja saada linnuke, "tehtud". Ma mõistan, et rumalus ja künism on tänapäeval popp, kuid vbl oleks aeg lähtuda ikkagi loodusseadustest ja tõenduspõhistest teadmistest. Tsiteerides klassikuid:"...ei tohiks mõtlematult kopeerida teiste riikide praktikat ning kehtestada karme piiranguid, eriti, kui on näha, et need edu koroonaviiruse leviku piiramisel kaasa ei too ." (T. Kiik, ERR)

a
Aibolit/ 28. detsember 2020 10:49
Ülle Madise pole vist ühegi spordimaja duširuumi ja rõivistut seespoolt näinud. Eriti sel ajal, kui need hulgakaupa ja suurel kiirusel ringitraalivaid teismelisi täis on.
a
A/ 28. detsember 2020 10:47
piiranguid oli vaja mida sa koguaeg vingud
m
Mari/ 28. detsember 2020 10:42
Valitsus ja kaaskond võiks kokku istuda ja leppida kokku, mis on see üks sõnum, mis rahvale edastatakse. Mitte nii, et üks päev öeldakse, et ühe pere jõulud ja järgmisel, et oi ärge ikka vanavanemaid üksi jätke. Või siis misiganes käsu või keelu valitsus annab, ei möödu just palju aega, kui Ülle Madise on lahkesti nõus rääkima, kui nõme see on.
r
Riina/ 28. detsember 2020 10:40
Kõigepealt teeb maskivastast lobi ja nüüd on südamest kahju. Ta on ka ise osaliselt süüdi piirangutes.
l
Liiguta kodus./ 28. detsember 2020 10:37
Lõpetage naljad! Treenida saab ka kodus, hoovis, metsas. Vingujatele soovitaks võtta youtube lahti, seal on miljoneid treeningvideosid, kui ise ei oska ennast liigutada!