Maailm

Putin laseb endale süstida koroonavaktsiini Sputnik V (20)

Toimetas Madleen Vapper, 27. detsember 2020 17:04
Foto: Stanislav Moshkov
Venemaa president Vladimir Putin saab koronaviiruse vastase vaktsiini Sputnik V, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov pühapäeval Venemaa riiklikule telekanalile.

"Ta ütles, et teda vaktsineeritakse. Ta tegi selle otsuse ja ootas, kuni kõik formaalsused on täidetud," sõnas pressiesindaja, vahendab Reuters.

Samal teemal

Venemaa käivitas detsembris Venemaal valmistatud Sputnik V vaktsiiniga vabatahtliku vaktsineerimisprogrammi, alustades kõige haavatavamatest rühmadest Moskvas.

Üle 60aastased inimesed võivad hakata vaktsiine taotlema esmaspäeval, ütles Moskva linnapea Sergei Sobyanin pühapäeval oma veebisaidil, päev pärast seda, kui Venemaa tervishoiuministeerium teatas, et eakate elanike vaktsineerimine Sputnik V'ga kiideti peale lisakatseid heaks.

68aastane Putin ütles, et Venemaa vaktsiin oli tõhus ja ohutu ning ta ei näe põhjust vaktsineerimata jätmiseks. Alates koroonaviiruse puhangu algusest Venemaal on Putin töötanud peamiselt kaugjuhtimisega, pidanud videolingi kaudu kohtumisi ja piiranud reisimist.

Ta ütles augustis, et üks tema tütardest osales vaktsiini kliinilises uuringus ja tundis end pärast seda hästi.

Samal teemal

27.11.2020
Inglased tahavad viirusepandeemiast veebruaris lahti saada. Kuidas see on võimalik?
27.11.2020
KUMMUTADES VANDENÕUTEOORIAT: Jelena Rozinko ei saanud kahte koroonavaktsiini süsti
17.11.2020
Hollywoodi tipprežissöör lasi endale süstida venelaste koroonavaktsiini
11.10.2020
Vene koroonavaktsiini arendajad: Sputnik V efektiivsus on 92%