Peeter HelmeFoto: Martin Ahven
Ohtuleht.ee 27. detsember 2020 18:33
Vahetult enne jõule teatasid Sass Henno ja Andra Teede, et otsustasid Eesti kirjanike liidust välja astuda, kuna liit ei heitnud enda seast välja Peeter Helmet. 34 kirjaniku esitasid aga liidule pöördumise, soovides uut hääletust. Pühapäeva õhtul teataski liit, et esimese astme kohtus laste seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud Helme arvati ridadest välja. 

Liidu liikmetele saadetud kirjas märgib Tiit Aleksejev, et 21. detsembril tehtud hukkamõistuavaldusel on kaalu vaid koos Peeter Helme väljaarvamisega. 

"Et hoida ära liidu lagunemist ja mainekahju süvenemist, võttis eestseisuse valdav enamus vastu otsuse arvata Peeter Helme EKL liikmeskonnast välja põhikirja punkti 10c alusel," seisis kirjas. 

Põhikirja punkti 10c aluse ei tohi kirjanike liidu liige oma tegevuse ja käitumisega kahjustada EKL mainet.

Aprillis esitas prokuratuur Postimehe endisele peatoimetajale ja kultuuritegelasele Peeter Helmele süüdistuse lapseealise seksuaalses ahvatlemises. Novembri lõpus mõistis Harju maakohus Helme süüdi, karistades teda aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistusega, aga lubas otsuse edasi kaevata. 

Viimasele on apelleerinud seni liidu liikmed, kes on Helme välja heitmise vastu, kuna kohtuotsus ei olnud jõustunud.

Samal teemal

Kommentaarid  (35)

õiendaja 30. detsember 2020 07:12
Ebaproportsionaalselt karm oli see tegu Helme suhtes. No on jah pisipede, jäi vahele. Vaadaku iga "tšlen" oma peegelpilti ja kinnitagu, et on puhas kui prillikivi, pole eksinud ei eetika ega moraalisuhtes. Ju oli kellelgi vaja Helme liistule tõmmata ja elimineerida,
Nipik 28. detsember 2020 10:30
Peeter Helme puhul on reaktsioon ebaproportsionaalselt suur ja range. Inimene pole teadaolevalt kedagi käperdanud, rääkimata vägivaldsest lähenemisest. Aga lajatatakse just sellise mõõduga, et justkui oleks vägistaja. Tule taevas appi! Muidugi on ta rumalalt käitunud: internetis, anonüümses keskkonnas selliselt oma mõtteid avaldades on inimene äärmiselt lihtsameelne ja teisest küljest häbiväärne ka. Aga sellist mõõdutundetut peksu ta veel küll ei vääri.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS