Eesti uudised

Pühapäeval alustas vaktsineerimisega Tartu ülikooli kliinikum

FOTOD | Esimene Tartu vaktsineeritu on intensiivraviosakonna hooldusõde Mare Press (5)

Asso Ladva, 27. detsember 2020 15:28
KIIRE TÖÖ: Esimese koroonavaktsiini Tartus saab kliinikumi internsiivravi hooldusõde Mare Press. Sutsaka teeb infektsioonikontrolli teenistuse õde Tiina Teder.Foto: Maria Kilk
Tartu ülikooli kliinikumis sai pühapäeva keskpäeval esimese vaktsiinidoosi Covid-19 intensiivraviosakonna hooldusõde Mare Press. Esimese vaktsiinisüsti Tartus tegi infektsioonikontrolli teenistuse õde Tiina Teder. Tund aega varem alustati vaktsineerimisega Kohtla-Järvel ja kõige esimese vaktsiinidoosi Eestis sai Ida-Viru keskhaigla Covid-osakonna arst-resident Jelena Rozinko.

„Kui nüüd lahti on läinud, siis enam see seisma ei jää,“ ütleb vaktsineerimise kohta sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse. „Praegusest vaktsiinikogusest jätkub 4875 inimesele ja sellest umbes pool on juba broneeritud. Esimestena alustavad vaktsineerimist haiglad, perearstikeskused saavad vaktsiini broneerida alates esmaspäevast.“

Jesse lisab, et järgmisel aastal on vaktsineerimine kõikidele soovijatele tasuta. Vaktsiini eest maksab Eesti riik, osa kuludest kannab Euroopa Liit, mis andis oma panuse vaktsiinitootjatele juba nende väljatöötamise ajal.

Esimene Covid-19 vaktsiini saadetis, mis pühapäeval läks käiku, jõudis Eestisse laupäeva varahommikul. Koos Eestiga alustati vaktsineerimisega terves Euroopa Liidus, teistest kiiremad olid Ungari ja Saksamaa. Alates tulevast nädalast vaktsineeritakse inimesi järk-järgult kõikjal Eestis. Vaktsiin ei anna kohest immuunsust, vaid kolme nädala pärast lisatakse vaktsiini esimesele annusele teine ning pärast seda kulub haiguse vastu immuunsuse saavutamiseks veel nädal.

Samal teemal

27.12.2020
VIDEO JA FOTOD | Jelena Rozinko sai esimesena Eestis koroonavaktsiini: „Süst ei ole hirmus. Kaameraid on liiga palju.“