Maailm

Navalnõi kaasvõitleja ründas mürgitaja ämma (6)

Tõnis Erilaid, 27. detsember 2020 18:05
Ljubov Sobol.Foto: Reuters/Scanpix
Samal 21. jaanuaril, kui Venemaal kurikuulsa Novitšokiga mürgitatud ja praegu Saksamaal järelravil viibiv opositsionäär Aleksei Navalnõi avaldas kolmveerandtunnise telefonikõne FSB kaastöötaja Konstantin Kudrjavtseviga, kes saadeti kuriteo jälgi kõrvaldama, püüdis tolle julgeolekumehe korterisse pääseda Navalnõi staabi jurist Ljubov Sobol. Kudrjavtsev ust ei avanud, küll aga tuli naaberkorterist välja vanem naine, kelle Sobol kõrvale lükkas ja tema tuppa filmima tungis. 

Navalnõi nimetab vanemat naist Kudrjavtsevi ämmaks ja riputas internetti üles dokumendid, mis muu hulgas osutavad, et julgeolekumees ostis selle väiksema korteri enda oma kõrvale vaid paar kuud pärast opositsionääri mürgitamist. Kudrjavtsev hankis korteri sularaha eest, mis Navalnõi kinnitusel oli talle maksnud FSB tasuks „eduka töö“ eest. 

Samal teemal

Samal päeval ilmusid maja liftidesse ja trepikotta, kus Kudrjavtsev elab, plakatid, millel  hoiatati elanikke – teie kõrval elab mõrtsukas!

Vihane ämm kaebas Soboli peale uurijatele, kes alustasid kriminaalasja. Sobol võeti vahi alla, tema korter otsiti läbi ja advokaadi kinnitusel kuulati veel samal päeval üle ning sooritati vastandamine Kudrjavtsevi ämmaga. Vahelduvad uurijad olevat Sobolit küsitlenud suisa 16 tundi järjest. Ülekuulamise lõppedes võeti Sobol 48 tunniks vahi alla, kuid laupäeval selle aja pikendamiseks teda kohtu ette ei viidud.

Uurijate kinnitusel oli Sobol majja pääsenud koos kulleriga, kellele valetas, et on haige lapsega üksikema ja tahab nüüd lapse isalt abi nõuda. Ka olevat ta seadusevastaselt kandnud mingisugust mundrit. BBC ei saanud Sobolilt endalt veel kinnitust, kas see jutt ka paika peab. 

Kodurahu rikkumise eest süüdimõistmisel võib Sobolit oodata kahe aastani kestev istumine vanglas. Tema pooldajad märgivad, et kuna Sobol oli juba teatanud, et kavatseb tuleval aastal kandideerida riigiduuma valmistel, siis andis president Putin isiklikult käsu tema vahistamiseks, takistamaks Soboli pääsu duumasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee