Jevgeni OssinovskiFoto: Martin Ahven
Toimetas Hindrek Pärg 27. detsember 2020 14:43
EKRE-t valitsusse võttes lubasid Keserakond ja Isamaa, et suudavad Helmete erakonna normaalseks parteiks muuta, siis lõppev aasta on näidanud, et nad ei ole seda teinud ning vastanduvad nüüd üha sagedamini kolmekesi ühiskonnale, leidis Vikerraadio saates "Samost ja Sildam" rääkinud sotsiaaldemokraatide endine juht Jevgeni Ossinovski.

"Kui 2019. aasta alguses [pärast kevadisi riigikogu valimisi] räägiti suhteliselt palju, et Isamaa ja Keskerakond püüavad EKRE puhtaks pesta, siis nüüd on nad koos barrikadeerunud ühiskonna vastu. Jüri Ratas, kes alguses lubas, et teeb neist päris inimesed, on nüüd üha rohkem sohu vajunud," vahendab ERR-i uudisteportaal Ossinovski sõnu.

Selle üheks loomulikuks järelmiks on see, et Isamaas on nüüd "mäss laeval" - erakonna sees on moodustatud ühendus Parempoolsed, mis vastandab ennast Isamaa praegusele suunale, lisas Ossinovski.

Kommenteerides aasta keskel aset leidnud juhivahetust EKRE-s, kus Mart Helme asemel sai erakonna esimeheks Martin Helme, tõdes Ossinovski, et tema prognoosi kohaselt pidi see erakonna populaarsust langetama ja nii ka viimased küsitlused näitavad. "Pärast juhi vahetumist oli neid, kes ütlesid, et nüüd nende populaarsus tõuseb veelgi, sinna 25 protsendi kanti. Mina arvasin vastupidi: valijal on oluline samastada ennast nendega, keda valib ning seda oli Mardiga lihtsam teha. Martini rafineeritum stiil ei ole nii mõistetav ja võib nende baasi õhemaks viilida," leidis Ossinovski.