Eesti uudised

VIDEO | Viilma: maskist on saanud ligimesearmastuse sümbol (25)

Toimetas Annika Erg, 24. detsember 2020 22:35
Urmas Viilmaa Jõgeval jõulurahu välja kuulutamasFoto: Jõgeva vallavalitsus
Eestimaa kirikutes tohib jõuluõhtul korraga olla poole vähem inimesi, kui kirikusse mahub. Nii pidasid suuremad kogudused jõuluõhtu jumalateenistusi juba alates keskpäevast.

EELK peapiiskop Urmas Viilma kutsus üles helistama täna kirikukelli tänuavaldusena kõigile meditsiinitöötajatele, politseinikele ja päästjatele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samal teemal

Viilma kirjutas kogudustele saadetud jõululäkituses, et sellel aastal on jõulud vaiksed ja lihtsad ning pühad jäävad pereringi – umbes nii vaikne ja lihtne oli ka esimene jõuluöö.

Koroona-aasta on olnud Eesti luteri kirikule ühest küljest keeruline, sest töö on tulnud ümber korraldada, samuti on jäänud ära mitmed kavandatud sündmused. Aga see on olnud ka enesesse vaatamise aasta.

"Sellistel aegadel, nagu nüüd koroonaviirus on meile õpetanud, jääb kõige olulisem alles. Kõige olulisemad suhted, me püüame neid hoida. Kõige olulisemad kontaktid. Ja püüame ka säilitada ja rõhu panna elus kõige olulisemale. Ma arvan, et see on see õpetus või õppetund sellest aastast," rääkis Viilma.

Sellel aastal tuleb kirikulistel pühade ajal kanda maski ja maskis laulmine võib olla ka ebamugav. Peapiiskop ütles, et kogudused on pingutanud, et koroonaviirusesse nakatumist vältida.

Maskist, mida kantakse bussis, trammis, poes ja kirikus, on peapiiskopi sõnul saanud ligimesearmastamise sümbol. Maski kandmine näitab teistest inimestest hoolimist

"Jõulusoov on, et me oskaksime lugeda välja seda armastust üksteise silmadest, mis jääb siit maski servast ülespoole. Et me oskaksime väljendada nende silmadega tänu, oskaksime väljendada armastust ja oskaksime naeratada silmadega. Ma arvan, et see mask teatud mõttes on see, mis meid nende jõulude ajal ühendab. Mitte ainult Eestis, vaid üle maailma," sõnas Viilma.

Samas on Eestil läinud hästi, sest neid Euroopa riike, kus inimesed saavad jõulupühade ajal kirkusse tulla, on vähe.